Honda CBR 600RR (2010)

Vlastník Mrmak74
Vloženo 29.7.2019
Aktualizováno 29.7.2019

RR je kapesní stíhačka, které nejvíce sedí střední a větší oblouky při vyšší rychlosti.

První dojmy - Je malá a lehká, snadno a jistě zatáčí. Má vysoko stupačky a nízko řídítka, posez je striktně sportovní. Zpočátku jsem začínal opatrně s respektem a neměl jsem z ní dobrý pocit. Ten se dostavil jakmile jsem začal více tahat. Miluje otáčky, spodek motoru je mrtvý, ale jak se roztočí, tak vše funguje úžasně.

Motorku bych doporučil pro - Pro milovníka rychlosti, který už něco najezdil a má dobré styky na PČR ;-)

Doplňky na motorce - Akrapovič, přední světla výbojky (alá xenon), Rizoma LED blinky, Rizoma LED zadní světlo a osvětlení značky, Rizoma rukojeti a závažíčka, Rizoma expanzní nádržka, Gipro ukazatel zařazené rychlosti, alarm s obousměrnou bezdrátovou komunikací.

Vybral jsem si ji pro její vzhled. Ano, původně jsem sháněl úplně něco jiného, ale prostě se mi líbila a tak jsem změnil plány a pořídil si ji.
Jízda je každopádně adrenalinovým zážitkem. Stále mám takové mrazení, když na ni sedám, ale jak minu hranici města, tak už se zubím do helmy. Po týdenní pauze se projevují abstinenční příznaky. Motor potřebuje otáčky, projevuje se zde nižší kubatura, takže pod 5tis to moc nejede, nad 9tis začíná zábava, při 13tis se dostavuje orgasmus a nad 15tis chrchlá omezovač. Podvozek je velmi tvrdý, ale na dobré silnici sedí a předek se i při intenzivním brzdění nepotápí. Zatáčí snadno a jistě, nad bezpečností bdí integrovaný tlumič řízení.
Jízda ve dvou je utrpení, jak pro řidiče tak i batoh. Jediné možné využití je odvézt si 50ti kilovou slečnu do postele, ale ráno pojede busem. Úložný prostor pod sedlem je minimální, vejde se jen nářadí, lepení a lékarnička.
Nejlépe ji sedí dobré silnice se středními až velkými oblouky a závodní okruhy. Cestovat se dá, ale je třeba předem počítat s následnou rehabilitací...