Honda CBF 600S (2004)

Vlastník Hrablovole
Vloženo 28.7.2019
Aktualizováno 16.6.2020

2004, model PC38. Koupil jsem ji 2018 jako svoji vůbec první motorku. Měla nějaký mouchy k vyřešení - tekla vidle, rozhašený karburátory, drhly a pískaly brzdiče...
Dneska už funguje dobře a rozdává mi spoustu radosti.

Motorka koupena od FIRMA:Miroslav Křeček - Benemoto (Benešo

Yamaha TDM 900: Můj sen, asi jsem se bál tak velkého dvouválce. Teď toho trochu lituju, ale CBF byla na začátek skvělá volba.

První dojmy - CBF je strašně hodná a klidná motorka, super pro začátečníky. Na dálnici jí trochu chybí výkon, ale okolo komína nemám výhrady. Co mě překvapilo byl zvuk originálního výfuku, je fakt dobrej a zadarmo :) Ale pozor na hmotnost, pro slabší jedince může být až příliš těžká.

CBF je takovej malej, nekomplikovanej cesťák na kratší a střední vzdálenosti.
Město zvládá, ale hodně topí a může být problém s její hmotností v kolonách. Ideálně ji vidím na poznávačkách okolí, rychlost tak do 120, ovšem do 170 akceleruje statečně. Nutno podotknout, že při rychlosti 140 - 190 na dálnici mi vycucla nádrž, že jsem se nestačil divit (9l /100, oproti běžným 5,5/100).
Velice dobře brzdí, ABS je výhodou a funguje super. Diky němu stále jezdím a nezůstal jsem v kufru nějakého SUV.
Motor v malých otáčkách sice moc netáhne, ale má celkem dobrý zvuk. Od 7000 nastupuje docela solidní výkon, takže na předjíždění i třeba ve 150 km/h bez problémů.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 28.07.19 v 22:42 10b.