KTM EXC 250 (2019)

Vlastník PatriKTM
Vloženo 23.7.2019
Aktualizováno 23.7.2019

Nejlepší kvalita na trhu, lepší enduro fakt není. Rakušáci vědí co dělají a to mi nikdo nevymluví, téměř každá chyba byla způsobena majitelem, ne motorkou (Kromě 2018 modelů)

Motorka koupena od FIRMA:Racetool (Praha 4-Hodkovičky) - Úžasné vystupování prodejců, se vším poradí a když neví, tak poradí kde to mohu hledat, či najít.

KTM EXC 300: Nevzal jsem si ji nakonec, protože byla příliš silná a je primárně dělána do technického terénu, jenže já jezdím rychlejší jízdy

První dojmy - Hned jak jsem se rozjel, tak mi hned padla do ruky, měl jsem neskutečně úžasný pocit z té první jízdy! Cítil jsem se ale, jakobych na tom jezdil už hodně dlouho a to jsem měl jsem předtím 2 slabé motorky. Hned si na ní člověk zvykne.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji pro ty co mají mezi 80-100kg, pro ty kteří jezdí rychlejší styl jízdy a hlavně pro ty co milují vysokou kvalitu a velkou sílu

Doplňky na motorce - Krabonový kryt na fatty pipe, kryt na podvozek, kovový kryt na brzdu zadního kola, plastový kryt na brzdu předního kola, blástry kovem výstužené, chránič na motor z tvrdého plastu, zadní strap, ochrana na radiátor

Jelikož jsem vždycky chtěl KTM a teď jsem si ji mohl dopřát, což ještě teď nezvládám vstřebat, tak jsem si původně chtěl vybrat KTM 300 EXC. Nemyslel Jsem si že to bude takový rozdíl od KTM 250 EXC co mám teď, ale on v tom rozdíl byl a velký. :D Hlavní je ten, že se obě chování jinak v technické jízdě a v té rychlejší. KTM 300 je hlavně od toho aby se odpíchla z jednoho místa a vyjela třeba celý kopec, nebo vysoký kámen. Ne že by to na KTM 250 nešlo, ale na 300 je to zkrátka jednodušší. Naopak na rychlejším stylu jízdy by vyhrála 250. Už jen protože využijete plnou sílu v zatáčkách a nemusíte se bát ze by motorka vyletěla do vesmíru, jako je to u 300 :D.
Jelikož je mi jen 15 let a vážím 80kg, tak dospělý člověk to může mít ovšem jinak. No každopádně už jsem za určitou dobu asi 3x spadl, což je dosti málo. Čekal jsem že třeba budu padat 50x za den :D Je vidět že mi opravdu to motorka sedla. Musím říci že se jen mírně odřely blástry které jsou ale z boku výstužené kovem. Což je podle mě nutnost na té motorce mít, protože ne každý spadne jen 3x jako já a i tak jsem rád, že je tam mám.
Mírně se mi pohnuly vidlice, ale nakonec se jízdou narovnaly, doma jsem jen uvolnil brýle trošku posunul vidlice nahoru, pak zase zpět a upevnil brýle. Takže proto podle mě je i nutnost si pořídit triple clamp vidlice, jsou mnohem, mnohem pevnější. A jsou oranžové :P
Mimochodem jelikož jsem každou jízdu natáčel, tak jsem si všiml, že u 125 motorky co jsem měl předtím jsem jel mnohem pomaleji, I když vím že jsem se snažil jet rychle. Ale není to maximálkou či výkonem, ne že bych se snažil jsem na plný plyn, ale na tamté jsem si připadaly jakobych měl hranice. Ale na této ne, myslím si že to bude tlumičema od WP. Zkoušel jsem více motorek s různými modely tlumičů, ale tyhle jsou ze všech podle mě nejlepší. Když jedu na té motorce, taj si pripwdam jakobych jel po silnici, luxusní hladká jízda. Ale zase je to otázka člověka. Každý to může mít jinak. Co mě mírně mrzí je to, ze všude v té motorce jsou kabely a není jednoduché se vyznat kde co je..

Petr7474
Petr7474 napsal 26.07.19 v 12:21 9b.

Já Ti fandím.
Pěknej stroj.
Na 15ti letýho kluka až na pár detailů i dobře napsaný text

Mig_35
Mig_35 napsal 25.07.19 v 13:52

jaké blbé kecy? borec motorku smaže a pak jí vloží znova...? co to má za smysl?

Tdicko
Tdicko napsal 25.07.19 v 06:15 10b.

Vela stastnych kilometrov ci motohodin... a na blbe kecy sa vykasli. Opatrne.

Mig_35
Mig_35 napsal 25.07.19 v 06:04 1b.

Proč sem dáváš stejnou motorku znova?