Honda CB 600F Hornet (1999)

Vlastník Damballa
Vloženo 18.7.2019
Aktualizováno 18.7.2019

Parádní motorka, pro začátek, i na blbnutí pro pokročilé.

Suzuki SV 650: Hornet byl hezčí (a měl laďák v ceně)

První dojmy - 80km/h mi přišlo jak kosmická rychlost (naháč, a ještě moje první motorka), jinak skvělá, skvělá a skvělá

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv, ale opravdu, Hornet je podle mě jedna z nejhodnějších motorek na začátek, je hodně odolná, hodně odpustí, a když se člověk rozjezdí, tak pořád si dlouho nesáhne na její limit.

Doplňky na motorce - Laděný výfuk Scorpion, KN vzduchový filtr, krátké páčky, 12V zásuvka

Byla mi doporučena od zkušených kolegů jako super motorka na start, která mě jen tak neomrzí, nemám na ní co orvat, a je to vrchol spolehlivosti.

Jízda na Hornetu je velmi intuitivní, vše padne do ruky tak jak má, pro začátečníka je skvělé, že ten výkon (kterého má dost) je tam opravdu, jen když člověk už jede od těch 6 tisíc výš, takže omylem ho tam prostě nedostane. Brzdy jsou celkem super, teda ty přední, zadní brzda je opravdu bláto, je škoda že tam nedělají o chlup lepší tlumiče, protože nerovnosti jsou na tom docela dost znát, ale to je tak asi jediná výtka, jinak absolutní bezporuchovost, jede za každého počasí a v jakýchkoliv podmínkách, prostě kus poctivě odvedené práce. A je to karbec, takže další věc méně co se může posrat, žádná elektronika, takže všechno je mezi rukama a řidítkama.

Na cestování, bych nedoporučoval pokud nemá člověk 65kg (z hlediska jízdního komfortu, jinak všema 10ti), 2018 se mnou projela Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Itálii, Švýcarsko a Německo a jako ano, jelo se na ní parádně, ale tak do 250km denně, všechno navíc sem pak hodně cítil, a některé dny se mi už ani do sedla moc nechtělo, ale zase se nikde nepodělala, a nenechala mě nikdy na holičkách.