Piaggio X9 (2005)

Vlastník Lajky
Vloženo 18.7.2019
Aktualizováno 18.7.2019

Tak jsem si koupil skůtra na tu městskou džungli, ale aby to jelo i ve dvou lidech bylo třeba alespoň 500 :)

První dojmy - Tak hned na začátek musím pochválit ten varec, jede to celkem svižně a plynule. Jasně že by to chtělo větší šrumec od spoda, uvidíme co se etě vyvrbí a poladím i varec :-)

Motorku bych doporučil pro - já na tomto skůtru nevidím nic super závodického, ale svou práci udělá. Člověk si jede pohodlně s nataženými nohami hraje mu hudba, slyší prdět ten jednoválec do vejfuku. Takovej pohodář prostě.

Doplňky na motorce - sound systém, budu etě ladit subáč - bluetooth s přepínáním na řidítkách.
Přídavné blinkry, brzdový a obrysový na zadním batohu.
Budu dělat vyhřívaný hefty a pak co mě zas napadne

Tak tohoto skůtra jsem si vybral kvůli jeho velikosti a pohodlnosti při jízdě. Samo že skůtr není motorka a proto jsem ho hned do začátku musel poladit pár věcí, Momentálně mám pěkně hudbu a za tím vysokým plexy je to super. Taky alarm, nějaký polepy, poladění komplet elektricky, dostal přídavné blinkry na brejle a taky na bágl dozadu.
Hned při prvním sednutí na skůtra je mi jasné že nesedím na motorce. Člověk se otčí na místě. V městské džungli je to super obratné, ale když se objeví pravá česká silnice ty malý kolečka si to moc nepoberou. Sice se tlumiče snažej ale 19 na Intrudrovy jsou prostě ...
Na druhou stranu dualní brždění je fakt pecka a brzdí to opravdu dobře i ve dvou lidech.
Prostoru je v moto dostatek. Do kufru dám úplně všechno. Vozím sebou vždycky helmu (kdyby náhodou) a dám tam etě kompletní výbavu a jdu si po městě jak kdybych dojel autem. Na kufru mám vyvedený Brzdový světlo, blinkry i obrysovku, tak už nikdo nemůže říct že nejdu vidět

Se skůtrem jsem najel už 3000km a je to o zvyku, chybí mi řazení sednu na Introuše, ale na to město není nad skůtra. Než se silnička rozjede ja na svém prskoletu 500 jsem už na dalším samafóru. Nejhorší na tom je že za tím plexy nejde fakt cítit kolik člověk jede, takže dodržování rychlosti je celkem výzva.

Koncovka rychlosti je kolem 155 km/h. na rovince se to dá, ale jakmile má člověk jakkoli manévrovat hned na těch malých kolečkách ... no není to motorka.

Nicméně jsem se rozhodl na skůtrovy na prodloužený víkend s přítelkyní.
Skůtr nezklamal samo chtělo by to víc ... vždycky to chce víc jak si člověk zvykne.