Honda CBR 900RR Fireblade (1996)

Vlastník Warin71
Vloženo 13.7.2019
Aktualizováno 16.7.2019

Spolehlivá masivní mašina s dobrým jménem.

Honda VFR 800: Zkušenost s CBR rozhodla.

První dojmy - Mimo jiné motorky mi rukama prošla i CBR 500f. S tou jsem byl více jak spokojen. U té stačilo opravdu jen sednout a jet. Nyní jsem měl touhu koupit něco silnějšího, ovšem takového, na čem se dá jet dobře i ve dvou. Volba CBR 900 RR byla jasná. S velikým respektem jsem uskutečnil pár prvních jízd. Veliká síla masivní motorky je znát. Dobře se na ni sedí a nebolí zadek. Čtyři válce v řadě znamenají příjemnou jízdu s výkonem od spoda. Žádné škubání a celkem příjemný zvuk. Je to přesně to, co jsem hledal.

Motorku bych doporučil pro - Motocykl bych rozhodně doporučil zkušenému jezdci, který už má něco za sebou. Rozhodně by měl mít převahu nad motorkou, a ne ona nad ním. Jakmile by jezdec neměl, a nebo ztratil respekt k ní, je to začátek konce. V opačném případě mu dá motorka křídla, volnost a možnost pocitu lásky ke kusu železa a gumy.

Trochu obavy jsem měl z pohodlí manželky vzadu na té "cihle". Také jsem se trochu strachoval, že ji někde ztratím. Proto jsem jel první jízdu s ní jak s hnojem (tím ji nesrovnávám s chlévskou mrvou). Řekla, že ji trochu klouže zadek dozadu. Nic víc. Druhá jízda byla už trochu razantnější, a ona řekla, že se cítila lépe. Zvláštní. Obavy vyprchaly. I ve dvou se dá fajn cestovat. Navíc úložný prostor pod sedadlem spolujezdce je příjemně prostorný na důležité věci jako klíče, peněženku, dvě vesty, žárovky apod.
Nejlépe se moto cítí na rovném asfaltu a ne příliš ostré zatáčky miluje. Zátah při rozjezdu je neskutečný. Dobře se s ní ale jezdí i po městě. Odpovědně mohu říci, že mám to, co jsem chtěl.

p.epanica
p.epanica napsal 15.07.19 v 21:00 10b.

...

Čadil
Čadil napsal 14.07.19 v 11:00 10b.

B.rider
B.rider napsal 14.07.19 v 09:09 10b.

tak takovou jsem chtěl když mi bylo kdysi - náct, TOP 10 chlape

v-twin
v-twin napsal 14.07.19 v 07:39 5b.

Ročník 1989??