Honda CB 1000R (2018)

Vlastník PaP57
Vloženo 12.7.2019
Aktualizováno Včera v 18:10

Podvozek a motor v zásadě stejný jako na přechozím modelu, design ovšem úplně jinde, japonci zase ve spolupráci s Italama a o míli před ostatníma, snad jen Ducatka stíhá

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy) - Druhá motorka od tohoto prodejce, velmi originální a profesionální přístup k zákazníkovi

Triumph Speed Triple R: vadí mi tříválec, zbytečně drahé i když kvalitní komponenty které já určitě nevyužiju (ohlins ...), servis a cena ND oblast nedohledna

První dojmy - ***Motto: " Někdo jezdí do lázní já na motorce, hlavně abych si to užil. " *** Na první Honda dojem - super, litr je někde jinde než byla moje předchozí Honda 650, stále se učím jak se k ní chovat, abych měl co nejlepší pocit. .

Motorku bych doporučil pro - No to nevím, asi komu se líbí a má odvahu

Doplňky na motorce - Přední štítek PUIG (Motostar) retro ve stylu cafe racer resp. scrambler
je to nutnost, nad 130 musí být nějaká větrná zábrana. Průhledné štítky mi kazily dojem z motorky.
Koncovka Akrapovič - to byl dárek k životnímu jubileu, to se neodmítá
krovka (viz foto) byla takový pokus jak by to vypadalo, zatím nevím..

Měl jsem hondu, chtěl jsem zase hondu, mám hondu.
Chtěl jsem motorku hlavně kolem komína (praha) a na okresky(podkrkonoší) tj. naháče a měl jsem naháče a mám zase naháče. Litr to je jiná třída, člověk musí mít respekt za odměnu dostává supr zážitky.
Kdybych.mel cernou barvu tak ji pojmenuju cerna dira - veskera hmota je soustredena doprostred, kolem mohutnyho motoru jsou namontovany kolecka sedylko nadrzka...
Krátký rozvor v kombinaci se zrychlením(100 za 3,5) a stabilitta podvozku umožňuje báječnou jízdu kolem komína, kličkování v koloně, využití mezírek na předjíždění, cesta po zmrzlině nahoru ..
Spotřeba po dálnici (to je teda šílený dusit se kolem 130) dostal jsem se až na 4.7l 98okt, no 95 nejni na tom o moc hůř. Ve srovnání 95-98 skoro žádný rozdíl, nicméně jezdím 98 za 35.Kč (Shell-prodává auto Jarov) to se vyplatí..., akcelerace je ale znát. Běžná jízda (okolo 4-6tis-spička krouťáku ne max) město 6,2 venku 5,6. Když se jede svižněji okolo 10tis, já bohužel stále jen 3, 4 pak se pohybuju nad 7. Ale spotřebu neřeším to bych jezdil uzdisráč na 95okt a vůbec si neužil.
Nádrž, tvarem obrovská objem pouhých 16,5 litru rezerva od 6 l, tj. pořád u benzinky, ve městě se dá je jich hodne, tak to neva. Ale co je bomba - lak, přes stříbrmou metalízu je stříknutej červenej film - úchvatný z dálky i z blízka.
Podvozek jsem chtěl hned nastavit, ale byla to chyba, protože jsem se snažil dostat na jízdní vlastnosti předchozího mota. Teď jsem si znovu pohrál s nastavením - jo je to tam...přes díry - žehlička, zatáčky - po kolejích. Zatím si zvykám, na limity jsem se moc nedostal... ale!!! - po nastavení podvozku je všechno jinak, limity se blíží...
Jizda s batohem, motor to nepozná podvozek bez prestaveni ale rek bych z rezimu sport presel do rezimu komfort dalo by se vylepsit ale u.me 99% samojizda tak se s tim nebudu zbytecne štelovat.
Vynikající jsou jízdní režimy, ale sport opravdu nevyužívám - snad až později, když jsem ho zkoušel byl jsem pořád na zadním... (velmi příjemné)
Spojka oproti předchozímu modelu opět přímo na lanko, jednoduché, účelné, brkneš o páčku a hurá na zadní...no ono vlatne ani brnkatt nemudis, stačí přidat.
...

Samíc
Samíc napsal 21.07.19 v 14:29 10b.

Nádherná Honda ta se fakt povedla

PYTEL1
PYTEL1 napsal 19.07.19 v 15:22 10b.

jawatar
jawatar napsal 19.07.19 v 08:42 10b.

Schvaluji 98okt!!Jasných deset bodů!! .Přeji hodně zábavy.