Jawa 350 OHC Special (2018)

Vlastník JendaJawa
Vloženo 11.7.2019
Aktualizováno 10.3.2022

Je to motorka, za kterou se otočí každý. Ať přijedete do sebevětší díry, vždy se odněkud vyloupne někdo, kdo se podívá nebo je i zvědavej.

Motorka koupena od FIRMA:JAWA moto (Brodce)

První dojmy - První jizdní dojmy byly suprové. Má usměvných 20kW, ale mě to stačí. Užívám si pohodičku a zatáčky na úzkých gumách.

Motorku bych doporučil pro - Pro nadšence, milovníky cafe racerů a pohodové jezdce. Má 20,4kW a max. co jsem z ní dostal bylo 135km/hod. Je to motorka na užívání si pěkných silnic a zatáček.

Po prvních pár desítkách kilometrů jsem byl uchvácen, jak z motoru, tak jízdy i toho jak se každý otočí. I italové se s ní fotily a říkaly jak je krásná.
Jako protiváhu stylovky musím ovšem dát, že už na ní ale nic jiného nedáte. Je to prostě Cafe Racer a tak když budete chtít s sebou něco vozit, musíte si pořídit pohodlný a stylový batoh na záda.
V motorce není místo ani na motolékárničku.

Tak a teď k mým strastím:
Při výjezdu na výlet po najatých cca 200km jsem ráno nemohl nastartovat. Až asi po půl hodině ( to už že starťáku), motorka střelila do výfuku a chytla. Bohužel od té doby asi tak každých 100km chcípla a po nastartování neudržela tak dvě minuty volnoběh. Zároveň se od té doby začala rozsvěcovat kontrolka motoru.
V Jawě na garanční prohlídce neshledává závada a kontrolka prý může hlásit třeba i o stupeň překročenou teplotu oleje... na diagnostice bez závad, mám jezdit dal.

S dalšími kilometry se obtíže stupňují a tak vše poctivě hlásím na další garančce ( už ne v Jawě). Opět sděleno, že je vše bez závad a kontrolka motoru se prý rozsvítit může.

Po ani né týdnu tedy vyrážím s bandou na další výlet. Volnoběh občas drží, ale spíše ne, kontrolka motoru už prakticky nezhasíná. Musím ji na křižovatkách držet pod plynem. (Už si říkám, že tam musí být něco špatně min. s přívodem paliva, ale nikdo nic nenašel a u této motorky už se k ničemu nedostanete.) První den jsem dojel. (cca 300km). Druhý den se zdál lepší. Volnoběh celkem držel, ovšem od druhé půlky motorka přestala jít do otáček cca 5500 max a vůbec netáhla. Věděl jsem že je zle. Dva dny svátky plus neděle, servisy nefungují a nikdo telefony nebere, alespoň na radu, i když by byly k ničemu.
Dohrkal jsem dalších asi 50 km a motorka už uvadala na 3000 ot. a začala škubat, jako když vám dochází benzín. Nechal jsem ji odpočinout a takhle na dvakrát jsem se doškubal do kempu na základnu. Tak akorát, tady už jsem ji nenastartoval.
Jediné co jsme v polních podmínkách zkusily - vyměnit svíčku, sundat hadičku pod čerpadlem, jestli dává benzín a nechat přes noc odpojenou baterku jestli není chyba v řídící jednotce. Vše marné vsazím na ucpaný vstřik.

Odvezeno na vozíku domů a první pracovní den na reklamaci do Jawy.
Na diagnostice - chudá směs. Bylo vyčištěno čerpadlo s palivovým filtrem, vstřik a prý poprvé ze všech odešlo teplotní čidlo.

Po záruční opravě motorka jezdí líp jak nová a zase mi dělá radost.

Po delší odmlce: Musím konstatovat, že veškeré problémy byly způsobeny opravdu tristní kvalitou pohoných hmot.

POKUD SE CHCETE VYHNOUT PODOBNÝM PROBLÉMŮM NA JAKEKOLIV DNEŠNÍ MOTORCE, POUŽÍVEJTE POUZE VERVU 100 OD BENZINY !!!

Nemám s nimi nic společného ale od mých patálií a po radě se známým ze servisu je 90 procent závad právě kvůli nekvalitnímu palivu.

Při té spotřebě se vám stroj odmění pohodovou jízdou a spoustou kilometrů, z kterých budete mít pouze radost.

Hooorus
Hooorus napsal 02.06.22 v 09:28 10b.

Za me suprova a hlavne uprimna recenze. Neco se muze posrat vzdy, to by me asi nenasralo. Co by me nasralo byla tva zkusenost se servisem a jejich bezradnost. Kdyz to neumi opravovat, nemaji to prodavat. Motorka je to za me nadherna. A uz se neprodava, a prodalo se jich pry docela malo. Takze budes mit vzacnost !

JA1977
JA1977 napsal 20.04.21 v 23:10 10b.

Ahoj parvda pravdoucí používám 100oktán již od zajíždění a mám najeto 6000km a bez jediné závady.
Servis si dělám doma sám a nebyl jsem ani na jediné garančce.Teď jsem měnil gumy za metzeler a chlapi úplně jiná jízda než na těch číňanech. (Zadní guma po 5500km až na plátno. ). Jediná závada zatím mi odešla žárovka ve směrovkách a podsvícení budíků.
Jinak kolama dole a a´t slouží

spajdr
spajdr napsal 07.07.20 v 12:15

Ja teda nevim ale ja tankujem vsade a neriesim benzinku a moja MT 07 jede a jede a to mame na slovensku E10..

fiato
fiato napsal 23.04.20 v 09:50 10b.

Krásná motorka a pěkný popis. S tím benzínem souhlasím...už nic jiného netankuju. Spoustu šťastných kilometrů

mag.
mag. napsal 18.07.19 v 16:22 10b.

Tak to je krasavice