renocar_unor

Vlastník DeanNESTLE
Vloženo 8.7.2019
Aktualizováno 15.8.2022

Šumava pracovně

Vloženo: 16.09.2020, Uskutečněno: 07.05.2020, Stav tachometru: 39860 km, Zhlédnuto: 13x

Kvůli práci jsem musel v době první vlny koronaviru objet hraniční přechody v jižních Čechách. Moje trasa měla začínat na prvním hraničním přechodu ve Slavonicích a pak postupně jet přes Halámky, České Velenice, Dolní Dvořiště, Studánky, Strážný a Železná Ruda. Všude vyzvednout nějaké menší balíčky a mazat do Prahy. Z Prahy pak už rovnou domů. Bydlím kousek od Kolína.

Naštěstí vedoucí z prvních tří zastávek neměli co dělat (jejich obchody byli totiž zavřené kvůli nařízení vlády) a tak jsme se domluvili, že mi balíčky předají v Pelhřimově. To mi výrazně zkrátilo cestu a tak padl plán, že si uděláme s přítelkyní výlet a projedeme si Šumavu za jeden den. Pojmeme to jako trénink na delší cestování do zahraničí

Na jeden den dobrý Kilometry se oproti skutečnosti lišili, protože po cestě bylo pár objížděk

Takže naplánovat cestu, rozhodně nechceme jet po dálnici ani chvíli, hezky pěkně po okrskách. Na jeden den docela slušná porce, obzvlášť, když jsme doteď ujeli za den maximálně 300km.

Ráno je tady, takže vstávání v 5:30 aby se tak nějak kolem 7h vyrazilo. Vysprchuji se, obleču se a jdu vytáhnout motorku z garáže. No překvapila mě teplota 6°C, co čekat žejo, je začátek května. Nadlábnu boxera a dám se do instalace kufrů, budou potřeba. Po přichystání přítelkyně a zabalení pár věcí na cestu (jídlo, pití, roušky atd) se vydáváme kupodivu načas na cestu.

První zastávka Mol Kolín. Dotankujeme EVO 100 a dofoukáme pneumatiky. Cestou se ještě trochu ochladilo na 4°C. No nic, zapnu vyhřívaný hefty a valíme na Pelhřimov. Cestou v některých usecích kolem Sázavy nám teplota padá až na 1°C. Přítelkyně skučí zimou, hlavně na ruce. Bohužel jí v tom nedokážu pomoc a tak valíme dál.

Po přijezdu do Pelhřimova a setkání se s dotyčnými přišlo překvapení a váhání, jestli jet na motorce byl správný nápad. Z těch 7 prý malých balíčků bylo najednou 2x malá obálka a 1x velká kartonová krabice Říkám si sakra, jestli ostatní zastávky budou podobný, tak mi kufry nestačí. No ale rozhodl jsem se, že ten most překročím a bude předemnou Takže krabici rozdělat, obsah naházet do igelitky a nějak to narovnat do kufrů. Hotovo.

Pokračujeme dál přes Třeboňské rybníky a naší další zastávkou je Dolní Dvořiště. Krajina už začíná být krásná a hlavně úplně jiná než na té naší středočeské tabuly. Jsem rád, že jsme tu motorku vzali, aspoň na zdejších zatáčkách ošoupneme ty nový Metzelery, který jsem nechal týden předtím obout.

Jsme skoro na místě a nastává problém. Je tu koronavirus a vláda nařídila hlídat hraniční přechody a pouštět přes ně jenom lidi co mají nějaký papír. My ho neměli a potřebovali jsme se dostat do jednoho podniku na hraniční čáře. Policii napadlo udělat si stanoviště ještě kus před čarou, ale na ten podnik bylo vidět, tak jsme zkusili štěstí.

Já:

Dobrý den, já bych se potřeboval dostat jenom támhle do toho shopu

Jo, tak jeďte.

Paráda, ani to nebolelo. Vyzvednul jsem malý balíček a jedem zpět. Dorazímě zpět k českým policistům, ale tady stál někdo úplně jiný.
Policistka:

Hallo, wohin gehst du und Papiere bitte?

No jo, jeli jsme směrem z Německa a na BMW
Já:

Dobrý den, na mě můžete česky.

Policistka:

Aha, dobrý den, odkud jedete?

Já::

Jenom z támhle toho shopu. Byl jsem tam něco vyzvedávat.

Policistka:

Vy jste zaměstnanec toho shopu? Můžu vidět pracovní smlouvu?

Já:

Nejsem zaměstnanec, byl jsem tam jenom něco vyzvednout.

V tuto chvíli se za mě postavil kamion, takže už jsem přes helmu nic neslyšel a nechtěl jsem si ji sundávat, protože roušku jsem měl v kufru. Do toho mi taky nepomáhala ozvěna z intercomu přitelkyně Takže paní policistka se mě furt na něco vyptávala a za mnou začala růst fronta kamionů z Německa. Pak chtěla vidět doklady od obou, takže jsem si začal sundávat rukavice a začal lovit peněženku z kapsy. No naštěstí policistce "došli" nervy a radši nás pustila přes přechod

Hurá směr Studánky! Zde to proběhlo na pohodu a do kufru nám přišel další malinkej balíček.

Ve Frymburku dáváme menší pauzu na občerstvení, fotíme se u Kubíka a koukáme na Lipno. Cesta je teď už opravdu krásná, prochází NP Šumava a je radost tady jet. Fakt nelituju, že toto absolvujeme na motorce. Jenom je škoda, že tady člověk nemá víc času a nemůže si vše užít, podívat se i někam jinam než jenom podél hlavní cesty ze sedla motorky. Určitě se někdy vrátíme vše prozkoumat. Takže jedeme dál a náš další cíl je Strážný.

Cestou od hranic se stavujeme na další z mnoha tankování pro EVO 100 na MOL Strážný. Je před námi poslední zastávka v Železné Rudě a teď si konečně projedeme středem NP Šumava.

Tady je prostě nádherně. Člověk by si tady hned pořídil chalupu, jenom kdyby to neměl tak daleko a nestálo tady všechno tolik chechtáků.

Do Železné Rudy jsme se nedostali kvůli uzavírce. Naštěstí vedoucí obchodu byla tak hodná a přivezla nám to na jednu benzínku. Při čekání jsme se občerstvili a nátahli na louku. Užívali jsme si klid, ticho, a tu krásnou vůni zdejšího prostředí.

Cestou zpět začalo docela peklo. Ze Železný Rudy nás navigace táhla do Prahy přes Plzeň. Takže pěkně hezky po hlavní, zatáčky zmizely a doprava houstla. Sunuli jsme se klasicky 90-50-90 a předjíždět nemělo smysl. Do toho přitelkyně u Klatov začala hlásit, že ji bolí záda. Tak jsem zastavil aby se mohla protáhnout. Nenapadlo ji nic lepšího, než si v motorkářském a v helmě lehnout u silnice 1. třídy na trávu a tam ležet jak mrtvola. Paráda, projíždějící auta zpomalují a koukají co se děje. Po chvíli sedáme na motorku a jedem dál. Neujedeme ani 5km a přítelkyně hrozně skučí. Takže cestou do Plzně zastavujeme ještě dvakrát. V Plzni najdu první lékárnu a jdu koupit něco na bolest. Vlezu dovnitř, dostanu se na řadu.

Já:

Dobrý den, potřeboval bych něco na bolest zad pro přítelkyni a mám pár důležitých kritérií. Musí to být něco co je hodně silné, zabírá to hned a zaroveň aby ji to neotupilo a byla při smyslech. Potřebuji ji totiž odvézt ještě 150km domů na motorce.

lékárnici spadla čelist a asi 5 vteřin nevěřícně koukala

Takže mi dala Ibalgin Rapid gelové tablety a velkou náplast přes půlku zad na které byli nakreslené pálivé papričky. Upozornění na tu náplast od lékarnice: Hodně to pálí tak ať se neděsí ale mělo by jí to pomoc.

OK, vylezu ven před lékárnu a přítelkyně klečí na čtyřech před motorkou, možná se modlí Předávám ji informace a začnu nalepovat náplast. Nalepeno, nic to nedělá ale prej vyrazíme. Na jednu stranu jsem byl rád, že to nic nedělá, protože jsem si na tu náplast sáhnul ze špatný strany prstama to by bylo ouvej v rukavicích Vyrazili jsme směr Praha Černý Most a hezky pěkně po staré, hrozná cesta. Přitelkyně na konci Plzně hlásí, že ji asi někdo zapálil bundu Pálí to prej tolik, že ji z toho jdou slzy do očí. No možná ta náplast měla jenom vyvolat jinou bolest aby nemyslela na ty záda. :-D Každopadně mezi Plzní a Berounem jsme museli zase 2x zastavit aby si lehla a narovnala záda. Takže v Berouně mě to už nebavilo a oba jsme chtěli být co nejdřív doma. Plán zní jasně, Baworáček se protáhne po dálnici.

Schůzka s mým šéfem na předání balíčků byla na parkovišti pod IKEA. Tam si přítelkyně sedla na normálni židly a odpočinula si. Domu jsme to valili po staré Hradecké a přijeli jsme ve 21:15.

675km za jeden den (náš rekord)

Přes 11 hodin v sedle

Druhý den mě teda bolel zadek, ale jinak nic. Klidně bych ráno vytáhnul motku a jel se projet. Přítelkyni teda bolel zadek, záda a kyčle. Ty záda byli asi nejhorší a vzpamatovávala se z toho ještě další 3 dny. Jinak vše v cajku, motorka šlapala parádně, bez jediné chybičky to odjela.

Ti kteří to vydrželi dočíst až sem, tak moc děkuji a patří Vám velký obdiv. Já bych to asi nevydržel
Je to můj první zápis do deníku, tak se snad budu časem zlepšovat.

zzz1 (0) napsal 04.04.2021 v 21:37

Mann (1488) napsal 18.09.2020 v 13:21+1

Mohlo by zabrat i konopí, ale pokud byste netrefili množství zpáteční cestat by pro vás oba mohla být docela veselá a pro spolujezdkyni hodně FREE Ale zvládli jste to a to je nejpodstatnější

Clint. (76) napsal 16.09.2020 v 18:11+2

Ja to dočetl pěkná pracovní náplň, to bych bral