Ducati 916 (1998)

Vlastník Thriumph_biker
Vloženo 7.7.2019
Aktualizováno 7.7.2019

Legendární 916 v limitované sérii SPS

První dojmy - Je to opravdová závodní motorka - tvrdý podvozek, skvělé brzdy a úžasnej motor. Jenom mám trochu problém se na ni se svými 186 cm poskládat. Jízda na této motorce je dost brutální zážitek.

Tak asi před rokem jsem se rozhodl koupit legendární 916. Trochu jako investici a trochu pro potěšení
Spolu se synem jsme několik měsíců hledali na různých zahraničních webech. Chtěli jsme najít limitovanou sérii S.P.S., kterou DUCATI vyrobila jako homologační model produkčního superbiku (přední vidlice Showa, zadní tlumič Öhlins, komplet závodní brzdový systém Brembo, maximální rychlost 270 km/h). Těchto motorek se vyrobilo poměrně málo (550 ks v r. 1997 a 408 ks v r. 1998) a hodně z nich skončilo svůj život na závodních okruzích, takže najít slušně zachovalý kousek za rozumnou cenu není úplně jednoduché. Na konec jsem motorku koupil v Hamburku v říjnu 2018.
Během zimy 2019 jsem provedl nezbytné opravy, výměnu některých vadných a neoriginálních dílů, renovaci karbon. dílů a nový lak kapot a sedáku. Zvažuji ještě výměnu kol (aktuálně jsou na motorce krásná 5-ti paprsková kola z novějšího modelu 998).
Jízda na této více než 20 let staré motorce je zážitek. Motor má chuť neustále zrychlovat a jeho tah je brutální. Např. na výjezdu do táhlého kopce ujíždí i papírově mnohem silnější Multistradě 1200. Motorka taky skvěle brzdí a celkově se dobře ovládá. Jen si člověk musí zvyknout na velmi tvrdý závodní podvozek, kterému se jízda na hrbaté silnici moc nelíbí.

Bothrops
Bothrops napsal 18.03.23 v 19:02 10b.

nejede to, jako všechny Tamburiniho stroje...co si budeme nalhávat. ALE, je to nejhezčí motorka, která kdy sjela z vyrobní linky.

Figi25
Figi25 napsal 03.12.19 v 10:41 10b.

K tomu není co dodat

molyna
molyna napsal 20.09.19 v 19:59 10b.

Péťo však ty víš...

zdenyseek
zdenyseek napsal 14.07.19 v 20:20 10b.

Moooc peknej stroj

DennySV
DennySV napsal 14.07.19 v 14:06 10b.