Ducati Monster 797 (2019)

Vlastník Milanek13
Vloženo 6.7.2019
Aktualizováno 15.2.2020

Poslední vzduchem chlazený Monster , který naživo vypadá daleko lépe než na fotkách.

Motorka koupena od FIRMA:Motart (Praha 4-Braník) - Vynikající přístup p. Golise , vše zařídil a co jsme si domluvili to platilo. Mohu jen doporučit.

První dojmy - První dojmy jsou takové ,že všechno funguje až možná moc hladce, takže duch původního Monstera se i díky ekoteroristům z Bruselu téměř vytratil.

Motorku bych doporučil pro - Motocykl bych doporučil začínajícím jezdcům nebo někomu kdo už moc nespěchá , ocení výborné jízdní vlastnosti a krásný italský design.

Doplňky na motorce - LED blinkry Ducati Performance , přední štítek , krovka sedla spolujezdce , gripy a závažíčka Rizoma , nastavitelné páčky

Monstera 797+ jsem si vybral ,protože jsem chtěl nový stroj nejlépe samozřejmě zase Ducati . Peněz není nazbyt , takže připadal v úvahu ještě Monster 821 , ale popravdě se mi moc designově nezamlouvá vodou chlazený motor i když by jel podstatně lépe.
Motorka má vynikající brzdy , pevný podvozek , krásný design , ale bohužel motor díky EURO 4 nemá praktický žádný zvuk a na svůj objem poměrně vložnou reakci na přidání plynu. Doufám ,že s přibývajícím počtem najetých km si motor sedne a dynamika se ještě alespoň trošku zlepší. Pocitově to jede asi tak stejně jako bráchův Monster 695 , ale bez jakéhokoliv cukání a protestů při jízdě v nízkých otáčkách. Posez není tak sportovní jako u předchozích generací , ale ovladatelnost je i přesto naprosto úžasná . Dal jsem už i 500km za den a vše Ok ,takže mohu říct ,že je to i celkem pohodlná motorka . Další pozitivum je větší nádrž ( 16,5l) a velmi nízká spotřeba ( do 5l/100km) .
Ideální prostředí pro 797 jsou utaženější zatáčky s dobrým povrchem , kde oceníte výborný podvozek , nízkou hmotnost a tolik nezáleží na výkonu.
Myslím ,že pokud by v tomto podařeném celku byl motor 1100 ze Scrambleru , tak by to bylo nejen pro mě dokonalé. Třeba budou mít chytré hlavy z Borgo Panigale stejný nápad pro rok 2020 se Monster 1100 stane skutečností a já budu mít zase zamotanou hlavu.

Ujeto dalších 1000km , motor už si asi hezky sednul a pocitově motorka začíná jezdit s každým km lépe , motor rychleji letí do otáček a celkově má jízda větší šmrnc. Což jsem opravdu rád. Po úvodním lehkém zklamání mě to začíná bavit.

Stihl jsem najet cca 4.000km. Ta motorka dělá všechno skvěle , ale až moc jednoduše bez větších emocí,což mě spolu s možností pořídit nový Supersport vede k prodeji 797ky.
Pro nějakého začátečníka nebo někoho ,kdo často jezdí ve městě to bude ideální stroj.

02/2020 Prodáno - Nové majitelce bude slušet daleko víc než mě .

VendyCBR
VendyCBR napsal 30.07.19 v 07:29 10b.

Gemil
Gemil napsal 13.07.19 v 23:00 10b.

Super

hans1978
hans1978 napsal 10.07.19 v 21:19 10b.

Krasnej, moc, jo a dobrý triko

Tempo_veloce
Tempo_veloce napsal 09.07.19 v 21:39 10b.

Monster je pěkný ,dávám 10 bodů a přeju at ti dělá radost.
Ale píšu i všobecně-nechápu zatraceně, proč přestali dělat tu sexi jednostranou kyvku a proč z divokého Monstera dělaj dvouvál s vlastnostma čtyřválce.Této fylozofii opravdu nerozumím.Právě pro tu jeho neurvalost jsem rád že mám 796, ještě provedení které tě nenechá v klidu.A o tom vždy Ducati byla.
Začíná to být jak řekl Sršen o BMW -je tak dokonalá klidná až mně to sere!
Jinak přeju at slouží!!

P_B
P_B napsal 09.07.19 v 21:11 10b.

Starou 1100 monstra sedlám a je super. Novej po 1200 vodniku bude tak 4V.
Motorku máš pěknou, mnoho km kolama dolu a spoustu zážitků s Duc