Kawasaki ER 5 (2002)

Vlastník Thommysek
Vloženo 3.7.2019
Aktualizováno 18.12.2019

Kawasaki ER 5 je moji prvni motorkou a tim pádem i takova vstupenka do sveta motorek. Zamiloval jsem se do ni na prvni pohled a hned po prvni jízdě jsem vedel, ze jsem si lepe vybrat nemohl!

Suzuki GS 500E: důvod neuveden
Honda CB 500: důvod neuveden

První dojmy - Ihned po prvni jízdě jsem vedel, ze tohle je prave ten stroj pro me. Motorka je lehká, krasne ovladatelná, a ačkoli to nekomu muze prijit směšné, tak pro me, jakožto nekoho, kdo nikdy nic silnějšího neridil, jede jako splašena, pri každém zatahnuti za plyn mi ujížděly (a stále ujížději koutky).

Motorku bych doporučil pro - Tuto motorku bych urcite doporučil začínajícím motorkarum.

Doplňky na motorce - Dominator

Kawasaki ER 5, jak uz jsem psal, byla pro me jakousi vstupenkou do sveta motorek. Vybíral jsem ze 3 strojů - Suzuki GS 500, Honda CB 500, a poté již zmiňovana Kawasaki ER 5. Jako prvni se mi pod ruce dostala Suzuki, byla pohodlná, lehce ovladatelná, ne tolik agresivni. Líbila se mi, nicméně jsem chtel za kazdou cenu vyzkoušet vsechny 3. Jako druhou jsem osedlal Hondu, vzhledově se mi nelíbila tak, jako GSo, ale neslo mi jen o vzhled, tak jsem přešel na jízdu. Honda byla znatelně zivejsi, nez Suzuki, take se dobre ovládala a byla i pohodlná. Zbývalo uz jen jedine - vyzkoušet si ERko. Po zhruba měsíci se mi naskytla tati příležitost a bez zbytečných reci na rovinu rikam, ze ihned, jak jsem na ni usedl, vedel jsem, ze nic jineho nechci. Posez velice příjemný (spolujezdec asi totéž říci nemuze), vzhledově pro me nejkrasnejsi z cele trojice. Poté doslo na jízdu, pro me osobne nejlepsi jízdní vlastnosti ze vsech. 3 motorek (každému samozrejme sedi neco jineho, toto jsou pouze me subjektivní pocity a tak ne kazdy se s nimi bude ztotožňovat :) ). Vykon uplne presne pro me (jakožto pro úplného amatéra a zacatecnika). Mel jsem tedy jasno, moji prvni motorkou bude ERko! Od te doby jsem neustále hledal na bazarech a po nejake chvili se postestilo a ja narazil na opravdového krasavce! Motorku mam teorve par dni, takze nejake dlouhodobější pocity zde popisovat nemohu, ale casem urcite dopisu!

Doplňuji:
Po nejake dobe a po par najezdenych kilometrech s kawinkou přináším nové poznatky. motorka je i pro me, jakožto zacatecnika krasne ovladatelná, odpustí hodne chyb. Motorka strasne brzdí motorem, cimz se dostávám k brzdam. Na internetu najdete spoustu článku a recenzi, ze kterych se dozvíte, ze kawa je na tom s brzdami docela bídně. Ja to mohu jen potvrdit, proto jsem se rozhodl koupit v budoucnu lepsi brzdy a vymenit hadicky. Co se naopak na motorce nejvic povedlo je motor.. Vetsina ze zkušenějších motorkaru, kteří jsou zvykli na litry a pod se tomu budou samozrejme pousmivat, ale pro úplného zacatecnika jako jsem ja, je to proste nadpozemska raketa. Musim se zde zmínit i o výfuku, na sériový výfuk to jde fakt hodne slyset, motor krasne bublavej, podstivej kus prace. Jsem s motorkou strasne spokojenej a jedine, co muzu, je vřele doporučit.

7.9.2019
Další doplnění. Na motorku namontován nový laděný výfuk značky Dominator. Koupil jsem ho bez homologační vložky, kterou jsem byl nucen ihned po první testovací jízdě s novým výfukem objednat, jelikož zvuk, který se linul z nového laufu, byl neskutečný. Mně osobně by to plně vyhovovalo, ovšem sousedi by asi totéž říci nemohli Co se týče pocitů z motorky po dalších x najetých kilometrech. Mohu jen říci - neměnil bych, s motorkou jsem po všech stránkách velice spokojený, motor je prostě alfou omegou a nemohu si jej vynachválit. Prostě nesmrtelný dvouvál, u kterého když budete pravidelně měnit olej a filtry a nebudete tomu nakládat, dokud nebude dostatečně zahřátý, odmění se vám věrnou spolehlivostí. (Teď jen doufám, že jsem to nezakřikl a nebudu mít hned po motoru )

Hunyady
Hunyady napsal 05.07.19 v 19:28 10b.

ER 5 byla moje první větší motorka, měl jsem 2006 a rád na ni vzpomínám. Ať jsi s ní spokojený