Honda SH 300 (2017)

Vlastník Winterwolf
Vloženo 1.7.2019
Aktualizováno 1.7.2019

Ideální městké přibližovadlo se kterým se člověk nebojí ani na dálnici

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - Prodej naprosto v pořádku, Přišel sjem si objednat novou a prodejce mi ukázal rok starou již vybavenou a navrhl super cenu + novou baterii.

První dojmy - Perfektní stroj, od začátku jen pozitivní dojmy,

Motorku bych doporučil pro - Ideální společník pro 1 i 2 lidi do města, na delší výlet bych si vzal Forzu

Doplňky na motorce - Plexy + kryty rukou
Držák na telefon/ navigaci + napájení
Vyhřívané rukojeti
Deka TU na zimu

Poté co jsem s posledním skútrem proinvestoval 4 násobek jeho hodnoty do oprav jsem se rozhodl, že ojetinu už nechci a holt budu mít větší vstupní investici, ale pak už klid.

Byl jsem na 100% rozhodnutý pro Hondu a SHčko se jevilo jako rozumná volba . Naštěstí Forza 300 v době koupě ještě nebyla na trhu tak jsem nemusel moc složitě přemýšlet

Když jsem přijel do Auto Jarov tak jsem si myslel, že si jedu objednat nový stroj a budu několik měsíců prohánět manželky PCXko. Prošel jsem si vystavený model , rozhodl se pro černou matnou ( líbila se mi jako jediná už proto, že ostatní barvy mají černý "štítek" nad světlem). Domluvil se s prodejcem na nutných doplňcích - velké plexy a chrániče na ruce. Kufr má SH300 v ceně. Dostal jsem cenovou nabídku , zeptal se na slevu a jak dlouho budu čekat. Cena byla Ok, sleva adekvátní jen čěkačka 4 měsíce se mi nelíbila. Prodejce přišel s tím abych se šel podívat na čerstvě vykoupený kousek v barvě co jsem chtěl, s plexy , rok starý a nájezd 4300km. Kupovaný u nich. Jedinou chybou byla mrtvá baterie, ale přislíbil výměnu před koupí. Možnost odjet do týdne. nebylo o čem přemýšlet a co řešit , cena byla o 30 000,- nižší oproti ceníkové a o 20 000,- nižší než jsem dostal nabídku. Abych nevypadal jak malej natěšenej kluk ( stejně to na mě musel poznat) tak jsem si nechal čas na rozmyšlenou přes víkend. V pondělí v 07:00 jsem pumpnul bankomat a jel na Jarov podepsat papíry. Ve středu jsem si vyzvedl skútr + doklady na přihlášení.

Za rok co skútr mám jsem mu přidal 10 000km prošel 2* garanční prohlídkou a 3* neplánovaným servisem ( více v deníku)

Jízdní vlastnosti skútru jsou na docela dobré úrovni, ale je nutno počítat s trochou kroucení a vlnění ( daň za rovnou podlahu) Nevýhodou je, že jak je člověk schovaný za plexi tak nemá úplně odhad kolik asi jede ( prostě na vás nefouká a máte pocit, že se vlečete a ono je tam 80km/h)

Vmax je 145km/h dle GPS ale skútru to moc nesvědčí - podle hluku co vydává se mu to fakt nelíbí, ale neprotestuje. Optimální cestovní rychlost 100 -110 tachometrových. Pořád je dost prostoru na zrychlení když chcete předjet a zároveň nejste brzda provozu.

Po 30 minutách jízdy v kuse je potřeba si poposednou nebo změnit polohu nohou cože není moc snadné. Ve městě se dá jezdit bez problému protože pokaždé se najde semafor na kterém musíte zastavit.

Spotřeba je hodně závislá na stylu jízdy. Ve městě kolem 3,8l/100km na dálnici 4,9l/100km - nádrž je fakt malá na cestování někam dál.

Ochrana proti dešti příkladná dokud se jede

Myschan
Myschan napsal 25.05.21 v 14:50 10b.

crhy1
crhy1 napsal 05.07.19 v 13:04 10b.

Všechny palce nahoru zimnímu vlkovi a jen podotknu, že bez těch plastů to Sh vypadá suprově!

stařík62
stařík62 napsal 03.07.19 v 15:37 10b.

Jó, to bylo snadný rozhodování, když nebyla nová Forza. Tahle SH300 bude můj další stroj, až vyměním svoje SH150. Velká kola a velký plégo musí být. Příznivec rovné podlahy jsem taky. 10b za volbu podle mého gusta.