Kawasaki Versys-X 300 (2019)

Vlastník BlackFriday
Vloženo 29.6.2019
Aktualizováno 16.11.2023

Krásná, zelená, svižná a povolná.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Hloubětín (Praha 9))

Honda CBF 500: Nelíbí se mi ten displej, není moc \"adventure\".
Benelli TRK 502: Jsem nižší postavy a nezkušený proto mě odradila ta váha.

První dojmy - Krasavice, zatím jezdí jak má. Výkonem mě osobně, momentálně, vyhovuje. Lehčí vibrace nad 110 km/h.

Motorku bych doporučil pro - Mladý, začínající... Lehká motorka do města,lehká na na učení zakladu, dostatečně velká pro dva a bagáž na dovolenou v rumunsku.

Doplňky na motorce - Padáky, zásuvka, blastry a hlavní stojan.

Vybral jsem si Versyse x 300 ku - Použití (Cenduro, někdo by řekl Cendruko :D ),
můžete oponovat a co honda 500x (Nelíbí se mi, hlavně displej) nebo 310 GS (litý kola, jednoválec , mensí výkon za skoro stejné peníze, bagáž co jsem dal na Klárku (Versys) bych stěží narval na malého bawora a ještě k tomu pohodlně seděl.)

V téhle cenové relaci a oběmu není moc co vybírat.

Buď je to dražší nebo těžší.

Jízdní vlastnosti předčili mé očekávání, ve vyšších rychlostech jsou cítit vibrace v řídítkách, určitý posez je dělaný pro prostatiky, v určité části sedla se vibrace krásně přenáší na močák... Což je občas otrava. Stačí se ale jen trochu posunout a je po problému.

Motor krásně bublá i ve městě na 6 tku... Nejlépe se mu ale daří ve vyšších (středně vyšších ) otáčkách nad 5 nebo lépe 7 k otáček.

Brzdy fungují skvěle, ABS mi šáhlo 2 krát do řízení (sem za to rád) neb když musíš zabrzdit na vodě na dálnici...

Prakticky ale brzdím nejvíc motorem.

Podvozek nejsem schopný hodnotit. Dle mého se předek topí trochu víc ale to bude nejspíš tím "endurem" , předtím jsem řídil naháče takže mě to trochu překvapilo a třeba to je tak jak to má být.

Ovladatelnost - nemá cenu hodnotit, člověk pomyslí a motorka se nenechá přemlouvat. S naloženou bagáží cca 30 kg , jak by smed.

úložný prostor dostatečný - nářadí, papíri , lékárnička a ještě je tam místo na sprej na dofouknutí pneu, případně něco jiného.

Spotřeba cca 3,5 l/100km - Jezdil jsem zatím hlavně po dálnici - takže spotřeba byla o dost vyšší.

Nejlíp se motorka cítí ve vyšším pásmu otáček, jinak je jedno zdali ste na dálnici, okresku nebo polní cestě...

Cestování je příjemné , mám jí po FL, takže problém s tvrdým sedlem nemám,
nad 130 je znát vliv bočního větru. Moje průměrná cestovní rychlost na dálnici byla kolem 105 ti km/h takže bez větších problémů s větrem.

Zatím najeto cca 2500 km.
V terénu semnou už také byla, ale doplatila na moje zkušenosti teda spíš nezkušenosti - hold mladej blbej a cpe se kam, na co , nemá .
Trochu se mi ohnul pedál řadičky - byl trochu problém sehnat náhradu, neb nikde neměli na skladě origo a ani na vrbovce neměli nic co bych tam mohl narvat.
Pomohl až Yacomi.

Zaskočil jsem si ještě do Motoškoly u Míry Lisého, vřele doporučuji všem.
I Míra komentoval, že je ta motorka opravdu dobře ovladatelná.

Quentin5
Quentin5 napsal 16.10.19 v 23:00 9b.

Zelená je zelená

BlackFriday
BlackFriday napsal 07.07.19 v 16:58

Mám koupené vaky, nejsem na kufry, mám raději vaky.

Quad
Quad napsal 07.07.19 v 14:41 10b.

Kup kufr, ať nemusíš tahat ten batoh

context
context napsal 06.07.19 v 20:15 10b.

Krásná, tak ať to lítá a kolama jen dolů

Ethi
Ethi napsal 01.07.19 v 19:17 10b.

Krásná za 10b. Ať to jezdí