Honda CB 1000R (2018)

Vlastník PavelFru
Vloženo 28.6.2019
Aktualizováno 18.6.2021

Je to dravec, naturální zážitek s lahodným zvukovým projevem.

Motorka koupena od FIRMA:FOMI (Vendryně)

První dojmy - Zvuk a dynamika naprosto parádní. Vnímání jízdy bez jakékoliv ochrany proti větru je fakt příjemný zážitek

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro toho, kdo se chce smát pod helmou a pro ty jenž mají rádi akceleraci. A ucho mají vyladěno na krásný zvuk 4válce.

Začal jsem na cbf600n a z důvodu cestování a ochrany před nepříznivými vlivy počasí nastalo přesedlání na kapotované stroje resp. se štítkem až po stroj, kde nefouká vůbec. Jenže ten naturální zážitek mi prostě chybí a tak jsem se vrátil na naháče. Vyzkouším a uvidíme. Pro krátké jízdy po městě či nějaké ty přesuny, kdy auto zdržuje tohle bude ideál.
Motor to je prostě ono, hutný zvuk se silným zátahem. Rychlořazení je návyková věc. Zatím zkouším až budu mít něco najeto napíšu víc. Tak zatím se směju jako blazen, ten zvuk a zatah motoru je impozantní, budu se asi opakovat avšak je to prostě tak.
Máme najeto 3tkm tak další dojmy : Ta motorka padá do zatáček úplně sama takže tam je jak ryba ve vodě. Spotřeba jen pro info kolem 6ti litrů. Další úžasnou věcí jsou palivové mapy přičemž režim sport je prostě sen. Nejvíc však jezdím na standart s ohledem na opatrnost. Co se týká cestování vypadá to na vzdálenost na 1 nádrž což je do 300 km/den. Dal jsem 490 km za den, ale při druhé nádrži jsem už každou chvíli zastavoval. Sedlo přitom není špatný jen asi to moje pozadí. Pro srovnání podobný stav mám z bmw gs po 1200 km/ den.
Jinak ta motorka je fantastická, mmj je příjemné mít možnost hrát si s nastavením displeje. Při mytí však opatrně, vypadá to, že to nebude moc odolné proti poškrábání. A taky jsem si odvykl od starosti s mazaním řetězu, otravuje mě to, ale to je subjektivní dojem. Rychlořazení je skvělá vychytávka.

Samíc
Samíc napsal 21.07.19 v 14:32 10b.

Krasavice, v té černé jí to sluší nejvíc

ancistrus
ancistrus napsal 28.06.19 v 18:58 10b.