Suzuki GS 500E (2005)

Vlastník janekov
Vloženo 20.6.2019
Aktualizováno 20.6.2019

Modrá, dvě kola, málo jetá, hodně nízká, trochu potlučená na jedné straně od předešlé majitelky, dvě zpětné zrcátka…

Kawasaki ER 5: nebyla tak pěkná jako suza
Kawasaki ER 6F: cena

První dojmy - Velice pěkná motorka. Všechno ovládání jsem měl přesně na dosah a vše bylo přehledné. Po první jízdě jsem byl překvapen dost velkým zátahem už od nuly. Trochu větší hmotnost než jsem očekával. Předešlá majitelka byla hodně nešikovná - skoro nic nenajela, párkrát motorku položila na bok, protože neudržela rovnováhu na nohou...

Suzuki GS 500 je moje vůbec první motorka. Oproti tomu co jsem měl v autoškole (cagiva river 600) to má znatelně menší krouťák, ale zase vyšší výkon. Celkově bylo znát trochu horší ovládání u suzuki oproti cagivě, ale zase mnohem lepší průběh výkonu. Rovněž hmotnost byla u suzuki znatelně vyšší.
Na pohled motorka působí celkem mohutně, ikdyž po usednutí je jasné, že je to spíš drobek mezi nemotorkáři slyším jen chválu a nikdo nevěří, že je to jen pětistovka. Od motorkářů slyším poměrně často chválu na zachovalost stroje, ikdyž tuším, že až se s ní budu loučit, tak už tak dobře vypadat nebude (učím se na ní jezdit já a občas i otec a kamarád, kteří si to chtějí nejdřív osahat, než si koupí vlastní).
Po 2000km jsem už chytal jistotu a přišla mi mnohem klidnější a lehčí něž při první jízdě. Teď si už se suzou jenom hraju, chvíli zkouším jet na spotřebu (ve městě cca 3,7l/100km), pak zase za to pořádně zaberu a vychutnám si odpich, který tato malá motorka má. Kombinovaná spotřeba kolem 4,1l/100km při rychlosti ve městě 60km/h a mimo 100km/h.
Pro občasné vyjížďky ve dvou jsem zatím nepočítal spotřebu, ale odhaduji, že tam bude necelý litr navíc.
Při jízdě nad 110km/h je to pro mě už příliš nepříjemný, takže delší cestování po dálnici zatím fakt nedávám. Pro to si plánuji časem koupit nějakou kapotovanou motorku s vyšším předním plexy, na které snad nebude tolik fučet. To ale až tak za 2 roky. Do té doby bude snad suza dobře sloužit

Rambler
Rambler napsal 24.06.19 v 22:22 10b.

Doporučuji koupit plexi, je to fakt znát. Na dálnici to nebude nikdy dobrý, na okrsky a proplétání městem supr stroj.