Honda CRF 250L (2019)

Vlastník MartinjEžeK
Vloženo 19.6.2019
Aktualizováno 15.1.2024

Je to krasavice nová červená. Jak se rozvášní, tak letí jak raketa.

První dojmy - Trochu nezvyk na čtyřtakt, ale ten rychle zmizel. Ze začátku jsem si zvykal na spojku, chodí jinak než na druhé Hondě. Jezdí se na ní výborně. Je to nová motorka. Vše parádně funguje. Jen se mi povedlo ukopnout blinkr, jak jsem přehazoval nohu. Inu co se dá dělat, ale izolepa to opravila.

Doplňky na motorce - Nosič - z Číny, potřeboval upravit umístění šroubů. Je hned za co chytit.
Udělal jsem si radost a vyměnil jsem nádrž za Acerbis 12.5 l. Už mě štvalo, že po každé vyjížďce musím tankovat.
Namontoval jsem ochrany rukou, které se montují na rally - nefouká tak na ruce.
Přitáhl jsem zadní pružinu a vložil pod ni podložku 5mm - všichni řeší snížení - mi se nelíbilo jak se po nasednutí zadek potopí - já řeším zvýšení
Řešil jsem sedlo. Na původním mě po půlhodině bolela řiť. Koupil jsem něco jako obal, který se namontuje na původní a "zpohodlní" posez. Nic moc jen asi po 45 min to bylo stejné. (vyhozené prachy a ne málo). Nakonec jsem pořídil nový potah a výplň. Z ameriky (drahota). Výsledek? Je to pohodlnější než to co bylo, ale asi nemám osezenou řiť a stále trpím.

Tento stroj stroj se mi líbí, protože to není čistý silničář. Dá se s tím zajet i do terénu a podvozek to pěkně pobere. Zvažoval jsem 450L, ale ta cena - 2x vic než za 250L. A podle informací to není 2x více zábavy. Mám jen potíže usedět delší dobu. Po půl hodině už mě tlačí kostrč a začínám se kroutit. Při delší jízdě jsem se soustředil, ať sedím tak nějak rovněji a zpevněně. Vydržel jsem bez nepohodlí mnohem déle. Vyrazil jsem s bráchou na delší štreku, něco kolem 400 km. Vzalo nám to asi 6 hodin a jet celkem svižně byla dost dřina - zhruba kolem 100 km/h. Bráchovi se to jelo, má 750 ccm. Na 250 ccm jsem měl často plný plyn, abych se ho udržel. Na takovou rychlost nemá dost výkonný motor. Ale jet tak 70-80, to je v pohodě a ani to tak nežere. Jsem spokojen. Jen se trochu bojím údržby - je to čtyřtakt vodník - ventily, rozvody, čerpadla. Zatím jsem měl zkušenosti s dvojtakty vzducháči.

pejskomil
pejskomil napsal 22.06.19 v 07:34 10b.

Velká gratulace ke koupi nádherné motorky
Já mám tu samou od května,nyní po 1 garančce.
Bude ti dělat jen radost a ani cestování se neboj,jde to vpohodě