Aprilia Atlantic 500 (2005)

Vlastník ondra_jezek
Vloženo 17.6.2019
Aktualizováno 4.10.2019

Velmi pohodlná motorka, používám ji na dojíždnění 20km do práce a nemůžu si vynachválit.

První dojmy - Původně jsem ji kupoval pouze na zkoušku s tím, že jí do roka prodám. Ale tak se mi zalíbolo na ní jezdit, že jsem si jí nechal.

Motorku bych doporučil pro - Pro pohodlné cestování do práce.

Doplňky na motorce - Tlumič řízení, pístek pod sedačkou.

Velký, pohodlný skůtr, hodně prostoru pod sedačkou. Spolu s kufrem se toho na ní dá odvézd opravdu hodně. Příjemná spotřeba (když se to časem vychytá, tak 3,5l). Celkem svižná reakce na plyn při rozjezdu, super umístěné těžiště, nízko na motorce, takže se dá pěkně klopit do zatáček.

Po dvou letech na Atlanticu 500 z roku 2004, jsem přešel na Atlantic 250 z roku 2006. Můžu tedy provést nějaké srovnání.

Atlanticu 500:
+ velký prostor pod sedačkou, nesrovnatelně větší než u slabšího modelu (sprint 500 už má prostor pod sedačkou také malý).
+ silné brzdy, je o dost těžší než 250, přesto jsou 2 kotouče ve předu hodně znát
+ pohodlí, kola 15 a 14´´ jsou na pohodlí hodně znát, není znát tolik každá nerovnost a že jich máme v ČR dost
+ palubní PC, hodně jsem si zvykl na údaje na palubovce, hlavně na teplotu, hodiny a stav dobíjení

- větší spotřeba, cca 3,8 vs 3,0 u 250
- větší pojistka
- méně obratné a to opravdu o hodně, je to takový slon oproti 250, ve městě a v kolonách je to markantní.

Důvod, proč jsem šel do 250 byla spotřeba, hmotnost (obratnost) a pojistka. To 250 splnila dle očekávání. Je to jak dětská hračka oproti 500, už když jí vezmete do ruky, tak je to jak koťě, přičemž zrychlení do cca 70-80 je min. pocitově stejné.