Benelli Leoncino 500 (2018)

Vlastník Honzus75
Vloženo 16.6.2019
Aktualizováno 6.7.2019

Hledal jsem něco do města, ne skútr. Chtěl jsem, aby se mi to líbilo a aby na tom byla zábava. Leoncino to vše splnilo měrou vrchovatou.

Motorka koupena od FIRMA:HALE (Praha 7-Holešovice) - Super přístup, předváděčka bez problémů, domluva, ochota, prostě vše, jak má být...

Honda CB 500F: Moc tuctová, styl spíš pro nevybouřené mládí
Benelli BN 302: Jede fajn, ale musí se hodně točit a nesedla mi na první dobrou, musel bych si zvykat a zase, styl spíš pro mladíčky s mokrými papíry
Yamaha MT-03: Zase spíš stylově, motorka asi fajn, ale nesouzním se stylingem

První dojmy - Po přestěhování do domu opět nastala situace, kdy mám motorku okamžitě dostupnou a tím pádem použitelnou k dennímu dojíždění do práce. Velkého Grisa je mi k tomuto účelu líto, to se cítí lépe jinde, než v městě. Začal jsem pokukovat po něčem mezi 300 a 500 ccm, svezl jsem se na kandidátech. Jakmile jsem sedl na Leoncino 500, měl jsem pocit, že na něm jezdím 10 let, navíc se mi líbí jeho styl a bylo rozhodnuto :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky, ale i pro vyježděné jezdce, myslím, že ani holky by neměly sebemenší problém Lvíčka zkrotit.

Doplňky na motorce - Zatím nic, v plánu jsou padáky, tankpad, laďák, páčky a nějaké další drobnosti...

Jak píšu v prvních dojmech, po předváděcí jízdě na Leoncinu jsem nabyl dojmu, že to je přesně to, co hledám. Motorku do města na denní dojíždění do práce, lehkou, mrštnou a zábavnou, skútr už(nebo zatím ještě ) jsem nechtěl. Leoncino vyrábějí v Číně, ale pod dohledem Benelli a veškerý vývoj motorky včetně motoru probíhal v Itálii, a je to znát.

Mám najeto prvních pár set kilometrů a jízdu si neskutečně užívám, motorka je hravá, lehounká, překlápění ze zatáček, rychlé úhybné manévry, to vše zvládá s naprostou samozřejmostí. Podvozek je sportovnější, ale nevytřese z vás duši, takový ideální kompromis. Brzdy jsou také velmi dobré, nemají bůhvíjak ostrý nástup, ale účinek je výborný a dávkovatelnost také.
Perlou je motor, myslel jsem si, že 35 kW bude z nouze ctnost, ale v Itálii se jim podařilo navrhnout velmi charakterní řadový dvouválec, má příjemný zvuk, vibrace tak akorát, rychle se vytáčí a především je neuvěřitelně pružný. Pokud mu dáte napít a točíte 6-10000 ot./min, tak se rozhodně nebudete nudit, obzvlášť ve spojení s povedeným podvozkem.
Motorku jsem pořídil hlavně do města, tam se cítí jako ryba ve vodě, ale je s ní zábava i za městem, na zatáčkovitých úsecích, dovedu si na ní představit i kratší či delší trip. Asi nejméně bych to viděl na dálnici, nicméně 140 km/h trvale na dálnici není žádný problém.
Pod sedlem je stejně místa jako na velkém Grisu, takže lékárničku a vestu tam nahňoucám, víc ani ťuk
Zatím to vypadá, že jsem našel přesně to, co jsem hledal, tak snad to vydrží.

Lucasbiker
Lucasbiker napsal 19.06.19 v 16:25 10b.

Ahoj, moc pěknej stroj, stylovka Tak ať spolehlivě šlape a dělá i nadále radost

Remder
Remder napsal 19.06.19 v 15:46 10b.

Pěkné, ať slouží.

Milan1963
Milan1963 napsal 17.06.19 v 16:22 10b.

Podařený stroj.