stratos_r1250gs

Moto Guzzi V7 Stone (2015)

Vlastník MGV7
Vloženo 12.6.2019
Aktualizováno 12.6.2019

Žlutá vosa, třepe se, moc nejede, ale je super.

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem na motorce téměř neseděl asi 20 let, jsem měl z motorky celkem respekt. Ale skamarádili jsme se a je to OK.

Tuto motorku jsem si vysnil už v roce cca 2008, kdy MG představila první V7 v bílé barvě. Měl jsem ji pár měsíců na ploše pracovního PC a pak jsem to vzdal, rodina, rekonstrukce domu atd.
Za pár let byla představena V7 II stone ve žluté barvě a já jsem tak nějak tušil, že jednou . . .
A i žlutá byla pár měsíců jako wallpaper.
No a v 2019 přišla krize středního věku a já uviděl inzerát na žlutou MG V7 II stone. Za pár dní jsem jel pro ni.
Ze začátku převládal velký respekt i k motorce s 35kW. Motorka se po nastartování třepe, při řazení škube (nebo to neumím se spojkou), má tragicky malý rozsah využitelných otáček, moc nebrzdí, ale je skvělá. Okolo komína. Optimální rychlost je tak kolem 100 km/h, 120 ještě jde, 130 už dlouhodobě moc ne, nebo su měkej.
Spotřebu neřeším, ale moc to nebude, úložný prostor asi existuje i větší.
Jízda se spolujezdcem je celkem v klidu, cca 60Nm je OK, výkon chybí, takže plynulá jízda s manželkou je v pohodě, na kafe do 50 Km. A zpět. Ale letos v létě asi zkusíme i Slovensko.
Cestování na V7 by asi šlo, ale spíš po okreskách a možná by nebyl od věci štítek. Klasické polní cesty moto zvládne, ale žádné divočení na silničních pneu. Překvapilo mě ABS a kontrola trakce, brzda nezablokuje kolo ani za zlatý prase, časem až se trochu rozjezdím, a pokud půjdu cestou Scrambleru (což asi ne) vytáhnu pojistku (nebo pomůže diagnostika?), jinak je to na šotolině o ničem.
Po pár jízdách bych už do kopce bral větší výkon (vážím cca 100 Kg), ale zatím se učím, a v zatáčkách mám fest rezervy, takže až bude jistota v zatáčkách, bude možná silnější bike.
Buhužel snad kromě Triumph Thruxton není moc alternativa. Snad, pokud bude, nový naháč z MG V85 TT . . .

Tygrik75
Tygrik75 napsal 21.06.19 v 10:45 10b.

krásná holka. Ve středním věku už nemusíš nic dokazovat rychlostí ...

Já chci taky dva výfuky

MGV7
MGV7 napsal 18.06.19 v 19:37

john-mcclane: jasně, v červenci se určitě ozvu
spike-cz: díky
staroch30: "na krásném koni se nehodnotí rychlost" - to je dobrý
mstejska: někdy napíšu a můžeme se projet - 2 žluťáci

mstejska
mstejska napsal 17.06.19 v 14:00 10b.