Rieju Marathon 125 SM (2013)

Vlastník JohnFrigo
Vloženo 8.6.2019
Aktualizováno 9.6.2019

V patnácti sem se začal zajímat o motorky a tak o prázdninách 2018 sem se rozhodl dělat si papíry. Na konci prázdnin mi padlo 16 a našel sem Rieju.

První dojmy - První dojmy byly super, nikdy sem an ničem jiném krom skůtru a chopperu(v autoškole) nejel. Bavilo mě jezdit a tak sem na tom byl denno denně i přesto že byl začátek listopadu.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych motorku pro kluky co maj tak 50 max 60 kilo nebo pro holky. Ale všechno se dá, s mejma kilama to kilčo vytáhlo.

Doplňky na motorce - Fake Akrapovoč(Alipovič)
Gripy Protaper
Blastry Acerbiss

Motorku sem si vybral protože byla za dobrou cenu. Byla to 2013ka 15k najeto se servisní knížkou tak nebylo co řešit.
Po čase mě ale dost omrzel výkon, mám 195cm a 96kg. Rieju se ale i tak semnou dokázalo trápit a to jsem jí kolikrát tahal i ve dvou lidech.

Co se týče spolehlivosti nemohl sem si ji vynachválit. Spotřeba taky celkem šla, 3-4,5l/100km, záleželo jestli se jelo ve dvou lidech no. Každopádně výkonostně mi to nestačilo a těch(konkrétně 7,8kW) omrzelo. Pohodlí taky nestálo za nic moc ale dalo se na to zvyknout.

Sedlo bylo ve výčce 850 nebo 860mm což je slušný ale i tak sem na tom prostě vypadal jako vosa na bonbónu.

Cestovat se dalo, záleží jak je člověk odolnej. Pohodlí hodnotim tak 3/10 co se týče cest nad 200km. Za mě je to ideální motorka do města.

Shrnutí:
Je to spolehlivá dváca, designově patří mezi lepší motorky.
Výkon nic moc ale to je individuální, pro lehčí týpky vpohodě.
V městě je jak ryba ve vodě a myslim si že pro město byla i stvořena.