Suzuki GS 500E (1993)

Vlastník Kinča
Vloženo 7.6.2019
Aktualizováno 20.4.2020

Prdítko když jedu pro rohlíky, ale je s ní sranda.

První dojmy - Na to že je to tak malý obsah, tak mě překvapilo že to i jakž takž jede, možná to bude tím dvouválem :D Padla hned do ruky, sedí se na ní pěkně, i když na delší cesty to není. Překvapila mě ta úzká pneu, ale drží to hodně dobře. Na to že jsem přešel z GSX-R 1000, tak věřte nebo ne, baví mě to na ní :)

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych to s naprostým klidem jako první motorku na naučení. Dá se s ní jet pomalu a klidně, dá se s ní manipulovat skoro jako s kolem a dá se s ní i předjíždět. Odpustí vše.

Doplňky na motorce - Nějaké zrcátka do řídítek, abych něco viděl a aby to i trochu vypadalo. Zvuk je tragický, ale za tohle škoda vyhazovat další prachy, tak jsem našel v Číně nějaký fake Akrap za 700 Kč, tak tam asi půjde.

Bez motorky to prostě už nejde a to jsem si myslel že už mě to na nich nebaví. Jelikož ale nejsou prachy, otravovat co chvilu někoho ať mi půjčí svoji už nebavilo ani mě, ani je, tak bylo třeba pořídit něco s co nejmenší cenovkou, než se seženou prachy na něco pořádného (plán je MT-09). No a jelikož chci ať se naučí i žena, tak to chtělo něco co pak může přebrat. Jasná volba tedy byla nějaká z klasických začátečnických motorek typu GS500E, ER-5, CB500 apod. No a když se naskytlo tohle za cenu, která se prostě nedala odmítnout, tak bylo jasno. Nahodil jsem kombi, sedl na vlak a jel někam za Brno. Když jsem ji viděl, první dojem byl co to sakra je... Ale pak jsem se projel a na to, co to je za koloběžku, tak jsem měl zas po dlouhé době rohlík v helmě. Lehké, extrémně snadno ovladatelné, na kratší cesty pohodlné a spotřeba je taky docela v klídku. Takže jsem to vzal a od Brna jel zpátky do Ostravy po dálnici. To bylo docela utrpení, jednak v originál zrcátkách nejde nic vidět jak se třepou, tím že je to tak staré, tak max. dlouhodobá rychlost 120, jinak se to začne dusit, škubat a nechce se tomu. No a na takovou cestu se na tom sedí ze začátku dobře, ale pak po nějaké hodině a půl už člověk neví jak se na tom natočit. Ale dojel jsem. Hned druhý den jsem jel na mini okruh (Motopark Ostrava), abych zjistil co to umí. A jak už jsem říkal, je to tak dobře ovladatelné, že je s tím prostě sranda. Je to taková motorka buď pro začátečníky, protože odpustí opravdu vše a naučíte se na ní krásně a nebo pro pokročilejší co chcou zkusit něco jiného než super sport a zablbnout si. Takže za mě spokojenost naprostá, ale stejně už se těším na něco co zase trochu i pojede :D

Stimul11
Stimul11 napsal 13.06.19 v 18:53

jo kluci po 150 km už poposedávám, celkem bolí prdel, na dálnici je to opravdu horor max 120 to už stejně není slyšet motor a myslím si jet hodinu 140 tak mi motor vylítne vejfukem ven, ale radši po okreskách to je pohoda, jen mě vždycky vytočí když si teda myslím, že to docela svištím, tak kolem mě profičí nějakej stroj jako nic..vždycky si říkám...to přece není možný technicky na ty zatáčky je to docela na hraně...no ale GS je GS starý ale poctivý...a bezproblémový, prostě pohodové ježdění...

Kinča
Kinča napsal 12.06.19 v 09:51

Stimul - jo já ji taky mám prozatím a jako taková stačí, zrovna je na servise bo za ty prachy co jsem ji vzal je tam spousta věcí třeba zrobit. A proč jsem dostal jen 4 body? Zas tak hnusná není ne? :D

Pican - no, s tou dálnicí to není až tak pravda, na Hornetovi 600 i na FZ6N se mi jezdilo docela pohodlně. Na FZ6N jsem byl dokonce až v Práglu ve dvojko a pohodička poměrně. Na tomhle bych na cestě až do Prahy umřel... :D

Pican
Pican napsal 09.06.19 v 23:11 10b.

Ahoj, mel jsem ji taky po vetsich motorkach (a pauze s dvema porody?), slouzila paradne 4 roky, bohuzel jsem ji nakonec rozbil. Cestovat se na ni da, celkem v pohode jsme spolu zvladli dvakrat Dolomity ve spolecnosti litrovych motorek. Jen nesmis na tu dalnici, to je opravdu za trest. Ale to s kazdym nahacem.

Stimul11
Stimul11 napsal 09.06.19 v 20:57 4b.

ahoj já ji mám dva roky po 35 letech na mašině dobrý..bezproblémový stroj, spotřeba v pohodě, ale stejně už koukam po silnější