renocar_unor

Yamaha FZ6 Fazer (2004)

Vlastník Kubajzzz
Vloženo 5.6.2019
Aktualizováno 5.6.2019

Splněný sen. Pamatuju si moment, kdy jsem Fazera viděl na jednom motosrazu.

První dojmy - Prvním dojmem byl asi úžas, jak někdo dokáže zachovat motorku v tak super stavu i přes skoro 70 000 km. Měla naprosto parádní zvuk - doteď jsem jezdil buď 2 válce, nebo 1 válce (ještě ve 2T)...4 válce si mě podmanily. Při prvním usednutí - přestože jen na přejezd do dodávky - kupoval jsem brzy z jara, mě totálně vzalo, jak moc super posez je.

Motorku bych doporučil pro - Motorka pro lidi co mají si udělají rozšíření řidičáku a chtějí něco na cestování, ale nechtějí jen dálnici a dlouhé rovinky, chtějí se občas svézt na kochačku, na pohodu a občas, když je dlouhá rovinka za to pořádně vzít, protože probudit těch 100 koní za to prostě stojí!

Doplňky na motorce - Kufr

Stroj jsem si vybral proto, že se mi Fazer vždycky líbil designem, navíc jsem chtěl poprvé za život zkusit, co umí 4 válce s motorkou. Endruko jsem kdysi měl a přestože mám skoro 2 metry, tak mi vysoký posez nevyhovoval, kdežto tady jsem hned věděl, že to je ono.

Když jsem jí poprvé vzal na projížďku ohromilo mě to, že přestože je to 4 válec, tak je tahle Yamaha hodně hravá a univerzální...chceš jet kochačku? Ok, není problém...Chceš jet svižně, pořádně zkusit, co umí 14 000 ot./min? Jasně, bez problémů...takže na prvním výletě jsem si zkusil (chápu, že lidi, kteří mají supersporty tu rychlost nepovažují za nic závratného) co je 210km/h a věděl jsem, že mohla tahat ještě dál, ale byla to první jízda.

Co mě fakt vzalo byla naprostá stabilita, žádný náznak toho, že bych už byl na limitu, nerovnosti podvozek vyhladí a motor je parádní, zvlášť když se člověk motor přehoupne přes 7000, tam se najednou z klidnýho 4 válce stává pravá pila, co po 12 000 ukáže, že ještě tam pár tisíc otáček je, tak proč je přece nevyužít a s parádním řevem dá 14 000.

Tahle motorka splnila přesně to, co jsem od motorky chtěl a očekával. Je prostě skvělá.

PS: Nikdy jsem kufr na mašině neměl, pokaždý bágl...kufr je skvělá věc!