Triumph Street Cup (2017)

Vlastník buuczech
Vloženo 3.6.2019
Aktualizováno 21.6.2019

Když musíš tak musíš. Britská klasika v moderním pojetí, která by mohla být vhodná pro úplného začátečníka s čerstvými papíry, ale pobavit i zkušeného motorkáře.

Moto Guzzi V7 Stone: Méně kultivovaný motor, horší převodovka, horší podvozek, horší brzdy no a je to Italka a žádná pěkná bazarová nebyla - teď si říkám, že naštěstí.

První dojmy - Rohlík od ucha k uchu. Kvalitně zpracovaný, hezký, dobře znějící, britský - Triumph

Motorku bych doporučil pro - To myslím každý pozná sám. Prostě když musíš, tak musíš.

Doplňky na motorce - Koncovky SC Projects
Originál LED blinkry Triumph

Koukal jsem po něčem novějším - ne moc silném, ideálně dvouválcovém, mělo to mít ABS (panč jsem nezkušená lama), Japonci nepřipadali v úvahu (prostě se mi nelíbí) - výběr byl tedy Itálie nebo Británie. Chtěl jsem "kafáče" respektive "klasiku". Triumph se mi vždycky líbil, ale přišel mi přeci jen na první motorku dost drahý. Guzzi byl takový kompromis cena/výkon/styl.

No a pak to šlo ráz na ráz ze dne na den. Čerstvý papíry (v rychlořízení), pár obvolaných inzerátů - všechny vytipovaný Guzzi prodaný. Tak si říkám plácnu se přes kapsu a koupím nového V7 Stone. Zamluvil jsem si testovací jízdu v K2 Moto Vrbovka - no nebylo to špatný, ale v tu dobu se tady objevil topový Street Cup.

Najeto 3500km, laďáky, supr barva, prostě voňavka (ochotný prodávající jako bonus 1) no a jako bonus 2 - nebyl tak drahý. Říkal jsem si, že tam musí být háček. Den po testovačce V7ky, jsme se zkušenějším kolegou vyrazili na obhlídku. Motorka vyjela z garáže a moje reakce: "Shut up and take my money". Ještě, že tam bylo kolega s chladnou hlavou. Každopádně po pětiminutové obhlídce kolega konstatoval: "Hele, tady není o čem. To je úplně nová motorka. Všechno v topu. Svez se a jestli se ti na tom bude dobře sedět a jet, máš moje požehnání." Svezl se kolega (jako zkušenější motorkář", svezl se já a bylo jasno. Zpátky jedu na moto.

Po 2 týdnech najeto cca. 1500km. Zatím ani nejmenší problém. Co říct. Funguje to: startuje to, řadí to, brzdí to, skvěle to zní, baví mě to leštit, dá se na tom ujet 300km jak nic, když k tomu přijdu, mám rohlík na ksichtě. Oukej, není to trhač rekordů, nemá to nejlepší podvozek, nemá to nejlepší motor ani brzdy, ale má to prostě sakra charakter (a je to Triumph). Jooo - nemám zkušenosti, ale dělá mi ten stroj prostě sakra velkou radost - a od toho tady podle mě motorky jsou.

Howgh

Farář4
Farář4 napsal 31.10.20 v 18:26 10b.

Super mašina s SC Projectama jako ta moje ten zvuk nemá chybu co?

Jacubson
Jacubson napsal 05.06.19 v 08:32 10b.

Parádní motorka a skvělá volba