Jawa 350/354 Kývačka (1956)

Vlastník Kony
Vloženo 3.6.2019
Aktualizováno 28.10.2019

Vloženo: 08.08.2019, Uskutečněno: 08.08.2019, Zhlédnuto: 49x

Vzal jsem si k srdci pripominky kolegu motorkaru...a jal jsem se dat Jawu do stavu 1956.Nastudoval jsem svatej WEB Jawarmaniaka ...a zacal shanet.Sehnal jsem nadrz, podsedlaky, rybiny, klakson , zadni stupacky s trojuhelnikovou platformou, tachometr I. provedeni do 140, blatniky bez lemů, hlavy 16k se dvema zebry a popisky, vika bez napisu I.provedeni, kola s unasecem, paku zadni brzdy s maznici, zadni svetlo II. provedeni, stojan s pravou prodlouzenou nozkou , karburator 2924H a jeho kryt. Motorka byla puvodne vyvoz Finsko, netusim proc, ale nema oko pro sajdu, cisla sedi...rozhodl jsem se to tak nechat.Dle webu Jawarmaniak se jedna o ram III. provedeni bez oka, s jedou dirou na civky, ctvercovym uchytem na nadrz a s dirami na filtr z pocatku roku 1957.Motor je litej do pisku s rozdilnymi kartery, dvema dirkama, kolikem s cislem 18799.GO mi udelam Petr Košťál v balotyne a za to mu velke diky. Plechy nalakoval Petr Burian, ktery mi sehnal blatniky bez lemu ( nekdo bude namitat ze byly na pulbuben, vsak mozne to tak v roce 1956 bylo). Chtel jsem sehnat puvodni vidle s pruzinami uvnitr. Zatim se mi to nepovedlo a proto jsem zrenovoval puvodni vidle co tam byly a to III. provedeni. Trubky byly ohnute a proto jsem si je nechal vyrobit dle puvodnich. Vymenil bronzova pouzdra, kluzaky byly puvodni nachromovane zdrave, dal nove clony, matice a ventilky.Uz to jen slozim...a budu jezdit a jezdit a jezdit

PS: ...a proto..kdyby nekdo potreboval predni a zadni blatnik, nadrz na malou kyvacku...kola, doutniky, tachometr, karburator a jeho kryt s matici, hlavy na novejsi 354...stojanek, vika na panelku...podsedlaky na otevrene sani 353...je to k prodeji, zbejva mi to v garazi

Milan1963 (272) napsal 08.08.2019 v 22:39

Krásná práce. At' ti motorka dělá radost !

biosák (69) napsal 08.08.2019 v 18:46

• prvích 500km zajíždění

Zřejmě asi posledni krasny víkend.Vyrazil jsem na prvních 500km zajetí motoru v okolí Plzně.Manželce jsem nachystal k baráku auto i s vlekem na motorku, kdyby to nedopadlo :-DD .Motoru se ze začátku moc nechtělo ale s př

Vloženo: 13.10.2019
    Uskutečněno: 13.10.2019