Suzuki GSX-R 600 (2015)

Vlastník draco80
Vloženo 2.6.2019
Aktualizováno 3.6.2019

Neskutečně zábavná hračka na dvou kolech.

První dojmy - Byla to láska na první pohled. Když nasednu, mám pocit, že chlapci na dálném východě mě znají a tuhle holku postavili pro mě.

Motorku bych doporučil pro - Pro hračičky

Doplňky na motorce - Výfuk Yoshimura
Ermax držák SPZ
Plexi Gravity zero

Už dlouho jsem uvažoval o změně. Od svých začátků jsem jezdil na cestovních motorkách a chtěl jsem změnu. Musím říct, že změna je to opravdu velká.
Někdo určitě namítne, že je to jen babysport, ale po pár najetých kilometrech jsem zjistil, že litr do našich podmínek je nesmysl.

Motor je neskutečně pružný a dokáže akcelerovat téměř za jakékoliv situace. Tomu více než skvěle sekunduje řazení, které je krátké a přesné. Takže stačí otočit plynem a nechat se hypnotizovat ručičkou otáčkoměru, která letí k 15-ti tisícím otáčkám, a pak dvakrát cvaknout řadickou a je tu 200km/h.

Když chcete zase do reality, stačí zmáčknout páčku brzdy a Brembo systém vás zase bezpečně vrátí na zem.

Podvozek je samozřejmě poněkud tvrdší a hůř žehlí naše nepřekonatelně kvaitní silnice, ale dá se individuelně nastavit na únosnou ůrověň. Ale právě podvozek, který jde ruku v ruce s motorem, přispívá k zábavnosti celého stroje. Motorka drží stopu a okamžitě reaguje na vaše povely. Ke stabilitě také přispívá sériově dodávaný tlumič řizení.

Spotřeba se pohybuje cca okolo 6 litrů, takže průměrný dojezd je cca 250 km. Chybí mi palivoměr, ale dá se zvyknout.

Motorka asi není určena na dlouhé cestování, ale musím říct, že při mém menším vzrůstu je mi pohodlnější než cesťák co jsem měl předtím. Zadní sedadlo je spíš atrapa, sedět na něm jsem ani nezkoušel. Úložný prostor je asi tak na peněženku.