Honda VF 500 (1985)

Vlastník Schejby
Vloženo 1.6.2019
Aktualizováno 28.1.2020

V4, youngtimer az na detaily v orig stavu a hlavne uz nebudou..

Honda VF 1000 F: Zadna nebyla s tak jasnou servisni historii a v tak originalnim stavu jako VF 500F

První dojmy - Je to hodna motorka, pred 30 lety verim, ze clovek ktery slezl z kyvacky, tak mel pocit ze mu to rve ruce. Dnes bych spis rekl motorka pro zacatecniky, ale s naprosto uzasnym prubehem, krasnym vrskem a uzasnou zvukovou kulisou.

Zamiloval jsem se do motorek z 90 let. Je tam ta surovost bez elekrickych udelatek, karbce, je to tezky, nebrzdi to v porovnani s modernima motorkama, ale umi se to pekne rozparadit a je tam to kouzlo. Po GSX-R 750 z 91 jsem zatouzil po V4. Uz byla rozjednana VF1000F2, ale na posledni chvili jsem z ni vycouval - nejasny servis.
Potom na inzerat vecer skocila tato 500 a ja zacal studovat originalitu. Rano v podstate zamluveno a dalsi den jsem uz pro ni jel. Pekne vlakem a po ose domu (200 km). Je to prvni motorka, na ktere jsem se pri koupi ani nesvezl, vazne.
1) prodejce uz starsi pan v duchodu, neuveritelny sympatak, motorkar (v 65 letech vlastnil Triumpha Speed Tripla) byvaly zavodnik na silnici, ktery cely zivot dela motorky.
2) bylo mu jasne ze si motorku vezmu az ji uvidim, takze pred tim, nez otevrel garaz, tak mi hlasil, ze mi uz dofoukal gumy, zkontroloval olej, namazal retez a pod sedlem nechal lekarnicku. :D No bozi chlap.
3) sundal plachtu a motorka vypadala bozsky, motor cisty, krasny, super, hezci nez na foto
4) nastaroval, behem 20 sec. stahl sytic a motor jen septal. Nebylo co resit a jen jsem rekl, jdem to sepsat. :D Ono to uz ale sepsane bylo... dopredu... Poslal jsem mu inicialy a on uz smlouvu vyplnil. :D Vlastne si uvedomuji, ze jsme si ani neukazali obcanky. :D

K motorce: je to 85ka, necekal jsem zazraky, ale je to fajn pojezdeni. Krasne cestovni, mekoucke, idealka po dalnici 120, toci to 7tis., nerve to, nevybruje, pohoda. V 9tis. se motorka otevre, zmeni zvuk a vyleti. 12tis. jsou cervene. Kdyz ji drzis, tak je tam tech 70 koni citit. Ale je to uz prece jen starsi dama, tak jsem ji nejak nehnal. Ono kdyby v ni zakukalo, tak to taky nebude nejlevnejsi. Jen musim dofouknou tlumice (ano, jsou to plyno-kapalinove tlumice a lze dofouknutim pritvrdit).

Jeste je cas sehnat peknou klasickou japonskou motorku, v zachovalem stavu za rozumny peniz. Ale uz lezou do ceny a zacina byt po nich hlad. Tak at nam ty babky jezdi jeste hodne dlouho.

Mechator
Mechator napsal 19.06.23 v 18:16 10b.

Krásně napsaný, krásná motorka

Jarda
Jarda napsal 29.01.20 v 12:33 10b.

Gahan37
Gahan37 napsal 28.01.20 v 20:24 10b.

Krásná motorka a typ prodejce kterých ke už málo

vfpetr
vfpetr napsal 28.01.20 v 08:18 10b.

Krasavice!

Big.One
Big.One napsal 08.06.19 v 10:40 10b.

To je krása!