renocar_unor

Jawa 50/21 Pionýr (1968)

Vlastník Jindra4
Vloženo 30.5.2019
Aktualizováno 30.5.2019

Tohodle pincka jsem koupil asi 2 roky nazpět za 3000Kč, ale byl v katastrofálním stavu. Udělal jsem go motoru. A teď vrčí jak má.

První dojmy - Líbí se mi že je motorka krásně lehká Tudíž se krásně ovládá a je svižná. Na to že je to 50 let stará motorka tak funguje přesně jak má.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je nejvhodnější pro začátečníky, zažijete s ní hodně srandy.

Doplňky na motorce - Také jsem dodělával světla a jejich zapojení, bylo to teda hodně na nervy, protože elektrika není moc můj kamarád ale nakonec se povedlo.

Na této motorce jsem najezdil už dost km a jsem s ní na 100% spokojený.
Nějaké ty závady se objevili ale byly to minimální závady.
Některé závady jsem si způsobil vlastní blbostí např. proražené kartery o kámen.
Jediné mínus je to že za tepla špatně chytá, ale to mi vůbec nevadí protože ho klasicky roztlačím.
Jak už jsem zmiňoval tuhle motorku jsem koupil v katastrofálním stavu. Chyběla jakákoliv kabeláž, převodovkou nešlo protočit, vyteklé tlumiče, koplé ráfky.

Čadil
Čadil napsal 30.05.19 v 19:54 10b.

paráda,taky jsem ho vlastnil,řidítka s hrazdou,dvě zrcátka.a modrý byl taky.jen rok 1985 už není.bohužel.

liň
liň napsal 30.05.19 v 16:46 10b.

V podobném stavu jsem před 48mi léty přitáhl domů na dvoukoláku Pionýra 05 , no co budu povídat , naučil jsem se na něm mnoho užitečného . Dneska už asi neexistuje ale já na něj stále vzpomínám v dobrém . Byl to prostě PINCEK

Milan1963
Milan1963 napsal 30.05.19 v 16:37 10b.

Jak píše kolega - dobrá práce, pionýrům fandím, tak přeju radost za řídítky.

tomasluko
tomasluko napsal 30.05.19 v 15:12 10b.

Dobrá práce. Ideální stav, jak má začínat motorkář a veliká naděje, že zde na fóru nebude psát dotazy typu, nestartuje, jaký olej a podobný stupidity.