Suzuki DL 650 V-Strom (2019)

Vlastník severnigee
Vloženo 30.5.2019
Aktualizováno 30.5.2019

Pokud je motorka o emocích, tak bych malého V-Stroma přirovnal k malému štěněti stafordšírského teriéra, jehož temperament se popisuje takto: Houževnatý, Loajální, Oddaný, Přátelský, Pozorný, Nebojácný.

Motorka koupena od Veronika Dobrá - Westmoto.cz

BMW F 700 GS: nenašel jsem zrovna vhodnou ke koupi
Aprilia ETV 1000 Caponord: měl jsem před 6 lety, chtěl jsem ji znovu, ale už jsou k mání jen dost staré

První dojmy - Proč malé štěně a proč staford? Protože staford má neobyčejnou sílu (ve vztahu k nevelkému tělu), malé štěně je při hře tak soustředěné, že se občas zapomene a lehce skousne. Musím ještě uvést, že jsem před 6 lety prodal litrovou Aprilii Caponord, se kterou jsem se chvílemi trochu pral (výška a váha). Letos jsem si přivezl z Německa BMW F 650 GS z roku 2001 - udržovanou a plně funkční. Uvádím to proto, protože moje nahlížení na V-Stroma je výrazně ovlivněno právě těmito dvěma motorkami. V-Strom bylo doporučení mého kamaráda. Hodně jsem přečetl (děkuji i za recenze zde) a nebyl jsem si stále 100% jistý při výběru. Nechal jsem mozek analyzovat a vyšlo mi, že koupí nové motorky s odpočtem DPH, plnou zárukou a nízkou pojistkou neudělám chybu. Objevil jsem nabídku na westmoto.cz a další úspora peněz rozhodla. Objednal jsem motorku (to jsem na ní do té doby vůbec neseděl). Vzal jsem červenou, protože ve verzi XT jiná nabídka nebyla. První dojmy? Prostě super! Červená metalíza mění odstíny podle intenzity světla. Velikost motorky je přesně pro mě (177 cm, 83 kg). První svezení probíhalo, jako kdybych na ní jezdil roky. Už od prvních kilometrů se mi tvaruje obličej do širokého úsměvu.

Motorku bych doporučil pro - Pro koho je univerzální motorka? Pro každého a pro nikoho. Je vlastně univerzální? Cesta do práce, svezení na kochačku, otočit plynem v zatáčkách, vycestovat na dovolenou - to zvládá určitě dobře. Co jí nejde? Rozhodně stát v garáži!!

Vybral jsem si verzi XT (drátěná kola, blastry a plastový kryt motoru v základu). Padáky, hlavní stojan, kufry s držáky a pár dalších drobností se teprve připravuje k dodání, takže motorku jsem převzal v základní výbavě.

Nemám najeto ještě tisíc km, tak poruchy žádné.
Jedinou poruchu, kterou eviduji, tak ta je u mě. Nechce se mi z motorky vůbec slízt. Dnes jsem jel na dopravní inspektorát motorku přihlásit. Jsou to asi 2-3 km městem. Víte, jak to funguje při přihlašování... vrátil jsem se až za dvě a půl hodiny ... a najel jsem 110 km!! Prostě se to tak přihodí, že motorka se rozjede a ejhle, čumákem k Ještědu, hup přes něj, pár serpentin dolů a nejednou jsem ve Stráži pod Ralskem ve známé zmrzlinárně. Tak to je důvod slízt. Kafe a dva kopečky stačí na občerstvení a šup do sedla a v něm tak nějak postupně k domovu. Silnice jsem volil spíše úzké s povrchem někdy špičkově asfaltovým a někdy to byla inspirace pro výrobce ementálu.
Tady vyniká univerzálnost Stroma. Na dobrém asfaltu máte silniční potvůrku, která hltá zatáčky. Na rozbitých úsecích dělá všechno možný k jejich překonání, kličkuje, projíždí, občas poskočí a když to nejde jinak, tak snad i přeletí :)) Obutá je teď spíše na ten lepší povrch (tam drží jak helvétská víra). Při překonávání děrovaného asfaltu dává jasnou odezvu, že povrch není ideální, ale vlastně poslechne všechny povely - na zrychlování i brzdění. Průjezdy zatáčkou jsou velmi jisté.
Více v deníku motorky.

Pedl
Pedl napsal 14.05.21 v 23:43 10b.

Červená je pěkná

Marty68
Marty68 napsal 03.12.20 v 08:09 10b.

Je vidět , že máš ze Stroma rados. Užij si jej ve zdraví , hodně šťastných km!

pejskomil
pejskomil napsal 06.06.19 v 17:47 10b.

Gratuluji ke koupi V Stromka
Moc pěkně napsané,vystihuje přesně tento typ moto.Měl jsem V Stromka 1000 a byl to dobrý stroj,5 let mě pěkně sloužil.Ovšem měl jsem možnost okusit i svezení na menším Stromku model 2010 a 2012.Udělal jsi dobře,ten malý Stromek je proklatě dobrý
Zdraví tě Honza

dedajirka
dedajirka napsal 06.06.19 v 11:47 10b.

Hezká motorka a hezky napsané. Děkuji

Milan1963
Milan1963 napsal 05.06.19 v 15:23

Drátěná kola i ta barva jsou . At' ti dělá radost.