renocar_unor

Yamaha XSR 700 (2019)

Vlastník Tombe
Vloženo 27.5.2019
Aktualizováno 20.9.2019

Zábavná stylovka na okresky i do města. Výborně ovladatelná s dostatečným výkonem.

První dojmy - I přes moji nezkušenost jsem si první jízdu velice užil. Motorku je velmi snadné řídit i v hustém provozu a rychle jsem se přizpůsobil. Mile mě překvapil přehledný budík.

Doplňky na motorce - Padací protektory od Rutan

XSR mě ihned dostala svým designem. Odkryté boky dávají vyniknout kompletní technologii, která spolu s palivovou nádrží dominuje celému motocyklu. Jelikož jsem byl před koupí absolutní začátečník, spoléhal jsem především na kladné recenze a zhodnocení jízdních vlastností jsem přenechal recenzentům. Sám bych stejně lépe motorku neprojel. Kombinace nádherného designu, kladných recenzí a přijatelná cena nakonec vyhrála při výběru nové moto.

Zahájení první sezóny

Motor má skvělý zátah, převodové stupně skáčou jak mají a na brzdy je spoleh za každé situace. Podvozek je trochu měkčí, avšak na běžné silnici v tom vidím spíše pozitivum. Přední vidlice se při prudkém brzdění trochu boří, jinak jsou ale jízdní vlastnosti na jedničku. Menší problém nastal když jsem chtěl pod sedlo uložit lékárničku. Je zde totiž opravdu málo místa, navíc je pod sedlem i přívod vzduchu k motoru, kterému musíte dát dostatečný prostor k nasávání. Zvukový projev není bohužel nic extra, proto časem plánuji, krom jiných doplňků, koupit laděný výfuk.

Jízdu na motorce si nejvíce užívám na okreskách, kde lze nejvíce využít její potenciál a výkon.

Závěr první sezóny

Závěr sezóny se bohužel rychle blíží, na motorce mám najeto cca 4500 km a na konci září mě čeká roční servisní kontrola. V součtu, motorka mi přes léto dělala velikou radost. A tak se rád podělím o její silné, ale i slabší stránky.

Začnu těmi slabšími. Největší slabost XSR 700 vidím v přední vidlici. U jízdy po nerovnostech, špatné silnici, nebo kočičích hlavách je to znát nejvíce. Bohužel nemůžu moc srovnávat, ale například u MT-09 mi příjde vidlice mnohem lepší. Lépe zvládá tlumení nárazů a méně se boří při brždění. Naštěstí se tato vlastnost projevuje pouze na špatném povrchu a neovlivňuje sportovnější jízdu na kvalitních silnicích. Ostatní slabé stránky nemá cenu zmiňovat protože jsou tak nepatrné. Že mi vlastně vůbec nevadí. Například spínač ABS zadního kola, který zasahuje zbytečně brzy, nebo zvukový projev výfuku.

Mezi silné stránky patří rozhodně motor. Po výkonové stránce jsem naprosto spokojen. To, jak silně táhne už od spodu mě opravdu baví. Nejvíce výkonu má pak cca v pěti tisících otáčkách. Posez mi plně vyhovuje, vlastně až po projetí jiných motorek jsem si uvědomil, jak pohodlně se na XSR sedí. Při přesouvání váhy v zatáčkách je vše přirozené a všude je dost místa. Při vyšších rychlostech nic nebrání tomu naklonit se nad řídítka a přitáhnout kolena a lokty k nádrži (měřím 184 cm). Převodovka dělá to, co čekáte, řadí přesně, nemám co bych vytknul. Na jedničku se motorka staví na zadní, na dvojku tak akorát, aby se její výkon využil na sto procent. I na šestý převodový stupeň má motor slušné zrychlení potřebné pro předjíždění. Sedlo je dostatečně pohodlné, rozhodně není potřeba kupovat nadstandardní. Všechny tyto vlastnosti jen podtrhují to, jak skvěle ovladatelná a vyvážená motorka je. Příjemným zjištěním je potom spotřeba paliva, která se i při sportovnější jízdě pohybuje okolo 4,7 litrů.

XSR 700 je poměrně "surová" motorka. Kromě ABS nemá žádné asistenty. Motor hodně brzdí. Je potřebné s tím počítat a zejména při podřazování využívat meziplyn. Pneumatiky na příští sezónu měnit neplánuji. Myslím, že se výrazně neopotřebovaly. V příští sezóně plánuji koupit laděný výfuk a možná i nějaké další doplňky.

Zajímavosti:
Lak na nádrži ani na jiných částech nemá žádné známky škrábanců
Řetěz jsem ani jednou nedotahoval
Ten nevzhledný kus plastu držící SPZ alespoň výborně slouží jako blatník

krystof-k
krystof-k napsal 31.05.19 v 07:47

Ať ti dělá radost. Pěknou sezónu,

Mac73
Mac73 napsal 29.05.19 v 20:33 10b.

Peknej kousek

claire_only_one
claire_only_one napsal 29.05.19 v 20:20 10b.

Kráska!

vopák
vopák napsal 28.05.19 v 16:39 10b.

Moc pěkná..zasloužila by si víc fotek.at' tě baví

Milan1963
Milan1963 napsal 28.05.19 v 16:20 10b.

Hezká motorka, přímo ukázková. At' ti dělá i dál radost !