renocar_unor

Kawasaki ER 5 (1997)

Vlastník -pavlík-
Vloženo 11.12.2006
Aktualizováno 25.2.2009

ERku r.v. 1997 jsem koupil v roce 2002. Těsně před touto jsem vlastnil GS500E r.v. 1996, ale chudinka Suzuki se u mě nestihla ani ohřát, jelikož jsem ji měl asi jen dva měsíce.

Zkušenosti: Měl jsem možnost přímo porovnat GS500E a ER5. Takže jaká pro a proti hovoří pro tu či onu dle mého názoru? ER5 má kultivovanější motor a trochu víc výkonu i točivého momentu, takže při jízdě působí Kawa, proti GS500E, silnějším dojmem. Dále zpracování a vybavení je u Kawasaki lepší - více klasický vzhled s dvěmi pružícími jednotkami vzadu a líbivé chromové budíky. Ty jsou právě od roku 1997 doplněny praktickým palivoměrem (což byste u GS500E hlidali marně) I zpracováni kontrolek je u ER5 lepší. A v neposlední řadě, okénko kontroly oleje v motoru ( GS500E jej bohužel postrádá) Mezi slabší stránky ER5 bych zařadil brzdy, podvozek, zadní madlo spolujezdce a u starších modelů uzávěr palivové nádrže.Naopak pro Suzuki GS500E jasně hovoří to, v čem Kawa trochu pokulhává a to účínnost brzd (!) a podvozek. Co se týče motoru, tak paradoxem je, že ač s nižším výkonem, zdálo se mi, že charakter i zvuk motoru GS500E je, oproti ER5, sportovnější.Tak či onak, obě jsou to moc fajn motorky a v současné době se obě dají sehnat za velmi slušné peníze a tak je na každém, kterou zvolí.

Cesty: S ERkou jsem se podíval do Maďarska k Balatonu. Cesta tam a zpět plus drobné pojížďky v Maďarsku = 1400km bez závad. Nebýt prudérních rakouských policistů, kteří mě přinutili koupit si lékárničku (tu jsem v motorce neměl) za celkem krutých !22 Euro!, bylo by vše super.

Další info: Kdo nepotřebuje 150koní pod zadkem, anebo kdo na motorkách začíná a chce jezdit a jezdit a jezdit a to za levno, tak tohle je ta, kterou hledáte.

napsal 06.02.07 v 12:51

diky,er5ku si vzdycky prala ma pritelkyne a preje ale zatim odjezdi naky tisice na cb400 japan version a pak mozna er 5.jak ji posuzujes jako motor a vykon da se to srovnat s KLE?nemyslim jizdni vlastnosti zrejme rozdilne jinak hodne kilometriku.......

lubhugo
lubhugo napsal 15.12.06 v 11:01

Čau, mám taky ER-5 a chtěl jsem tam dát zadní pneu. 140, jaký je tvůj názor, jinak pěkná mašina

AliFZS1000
AliFZS1000 napsal 12.12.06 v 22:56

Moc pěkná a spolehlivá moto. 5 let jsem měl konkurenta CB 5OO, vyzkoušel jsem ER 5 i GS 5OO. Každá z nich má svoje přednosti a snad jen jednu spoečnou nevýhodu a to brzdy. Zejména ve dvou to není ideální, takže se s tím musí počítat. Přeju spoustu příjemnejch kilometrů.

napsal 12.12.06 v 16:55

Moto je to pěkný a i srovnávání a GS 500 je dobré,ale s něčím s tebou souhlasit němůžu.Měl jsem GS 500,nedávno jsem ji prodal bráchovi a teď má najeto 40000km a co se týče spotřeby oleje, musím tě zklamat, ani deci si neveme. Vidět ji můžeš v mojim profilu.Jinak ať ti to jezdí v pohodě a mnoho km bez nehod...dávám ti za deset.

Mili883
Mili883 napsal 12.12.06 v 12:21

moc pěkná ..líbí se mi Tvoje srovnání s GSem, je dycky zajímavý si přečíst něčí osobní zkušenost..dost jsem o Er5tce uvažovala, určitě bych jí chtěla zkusit, tak ať Ti dobře slouží