Jawa Přestavba (1959)

Vlastník Milos1
Vloženo 22.5.2019
Aktualizováno 23.5.2019

Stroj je postaven ze zbytků dílů z minulých renovací

První dojmy - Moped neměl žádný výchozí stav, proptože byl postaven z toho "co dům dá". Kdysi jsem koupil jednu rozebranou S11 od jakéhosi, údajně dědečka, kousek za Litoměřicemi směrem na Českou Lípu. Když jsem pro ní přijel, dědeček se nekonal a prodával mi to vnouček. Díly byly hrozný šunt. O ceně nebylo s kým diskutovat, protože předávající (vnuk) údajně nebyl prodávající (dědeček). Když jsem díly doma prohlédnul a zjistil, že žádný z nich není relativně v pořádku, nabyl jsem přesvědčení, že scénka kolem prodeje byla sehraná a žádný dědeček neexistoval. Koupil jsem ještě další vrak S11 a ten zrenovoval.

Motorku bych doporučil pro - Byla proti klasické renovaci taková tvůrčí činnost

Doplňky na motorce - Takle vypadá z levé strany s oním kastlíkem

Přemýšlel jsem, co se zbytkem "šrotu". Nejdřív mně napadlo postavit nějakou pouze pojíznou hrůzu, na které bych zkoušel motory. Posléze, už ani nevím jak, jsem dostal nápad postavit S11 ve stylu ČZ 500 Vatikán. Na toto téma bylo postaveno více motorek, ale ani jeden moped. Dal jsem si závazek, postavit tu věc ze šrotu na první pohled nepoužitelného a na originál dílech neprovádět žádné nevratné zásahy. Při mém pravidelném prohlížení inzerátů jsem narazil na kastlík na nářadí a přední světlo. Obojí je mnohem starší než Stadion a nemá to s ním nic společného, ale myslím, že k té stavbě se docela hodí. Protože jsem dostal od kamaráda stařičké svíčky (na fotce je současná), použil jsem i stařičký způsob připojení vysokonapěťového kabelu, a ne běžnou "fajfku". JIné jsou i podpěry blatníků, z nosiče je použita jenom vrchní část a je tu víc nápadů. Karburátor jsem použil z S22. Stavba mně docela bavila a posuďte sami jak se povedla.

Marty68
Marty68 napsal 25.09.20 v 12:12 10b.

Krásný Vatikán..Mohu se zeptat , zda je pravda , že tři tyto stroje byly skutečně v r. 1959 dodány Motorem České Budějovice Vatikánské gardě , jako dar papeži Janu XXIII , na znamení díků za omezení antikomunistického kursu , který byl do té doby nastolen jeho předchůdci?
Každopádně je velice těžké bez zachované dokumentace dnes určit , jak tyto stroje vlastně vypadaly.
Váš stroj nám aspoň ukazuje , jak vypadat mohly.
Děkujeme.

Brumbaal
Brumbaal napsal 29.05.19 v 07:34 10b.

No paráda, můj entry bajk v 9ti letech jsem na něm začínal. Mám ho ještě v garáži v originál laku. Krásnej

tomcruise77
tomcruise77 napsal 29.05.19 v 06:03 10b.

Ve Vatikánu by měli radost

Alone
Alone napsal 27.05.19 v 20:56 10b.

Miloši ty jedeš

jiřus69
jiřus69 napsal 24.05.19 v 14:38 10b.

Tak to se prostě povedlo Moc pěkný
Pamatuji si jako kluk, jak na tom jezdil můj děda. Ale moped byl do zelo-béžové barvy.