Honda GL1800 GoldWing (2006)

Vlastník bizov
Vloženo 20.5.2019
Aktualizováno 22.9.2020

GW - Sardinie - příprava a 1.a 2.den

Vloženo: 15.06.2021, Uskutečněno: 03.06.2021, Stav tachometru: 48150 km, Zhlédnuto: 16x

Sardinie byla taková náhrada za plánovanou Korsiku. Opatření ve Francii ( Korsika ) byla stále ještě přísnější než v Itálii ( Sardinie ), a tak došlo k této drobné úpravě cílové destinace.
Nebudu moc popisovat jak je Sardinie krásná a jaká je to " pohádka pro motorkaření ", to už popsali mnozí v minulosti. Spíše chci popsat pro ty co by jeli poprvé co je čeká a na co se připravit.
Začátek byl klasický jako u spousty jiných cest, prvotní plán - možná čtyři motorky - realita - jedu sám.
Manželka a děti trochu protestovali, ale jestli se má něco stát tak se to stane a já se vždy snažím nejít nepříjemnostem naproti.
Příprava před jízdou :
31.5.2021 - vypsání registrace na PLF document - ( Passenger Locator Form before your trip )

31.5.2021 - vypsání registrace - Sardegna Sicura - nejdůležitější dokument pro vstup na trajekt na Sardinii - bez toho tam nikoho nepustí

1.6.2021 - objednávka trajektu - jednosměrná jízdenka s kajutou = 150,- Euro

1.6.2021 - PCR test

3.6.2021 v 7:30 odjezd z domova - trasa jen po dálnicích do Livorna cca 1200 km.

3.6.2021 v 20:00 - nalodění na trajekt - není to nejmenší problém, není se čeho bát, všude je plno regulovčíků a pomocníků, takže nikdo nezabloudí.
- rada - při parkování na trajektu stavět co nejdále to půjde od zábradlí, při houpání lodě může dojít k poškození levé strany motocyklu ( zrcátko, kufry ). Před cestou je dobré si nachystat menši zavazadlo jen na přespání v kajutě, je zbytečné do kajuty tahat přilbu, všechny brašny, nebo dokonce kufry. Při vylodění je tam celkem mumraj a zmatek, tak je dobré netahat se s hromadou věcí.

4.6.2021 v 7:30 - 8:00 - vylodění - znovu absolutně bez problémů. Do garáží se odchází podle hlášení rozhlasu po jednotlivých patrech. je dobré si pamatovat ve kterém patře a na jakém místě parkujete ( fotka při odchodu od motorky postačí )
Začátek prvního dne na Sardinii - pro dnešek plán cca 400 km z východního pobřeží ( Olbia ) přes sever ostrova kolem pobřeží až na západní stranu do městečka Bosa, kde jsem poprvé nocoval.
Po cestě jsem naplánoval několik zastávek.
- Porto Cervo - velmi malebné místo, přístav, promenádka s kavárnami - první ranní " kapučínko a krosánek " - moje tradiční Sardská snídaně
- Lu Palau
- Sloní skála
a pár dalších míst.
Pře obědovou zastávku jsem si zajistil ubytování a v 19:00 jsem už večeřel v městečku Bosa.
Tolik první dva dny cesty

bizov (9) napsal 16.06.2021 v 08:52

Fotek mám moc, ale nějak jsem je tam nedostal . Dnes s tím budu znovu bojovat, snad je tam dostanu.

3 reakce

bizov
bizov 20.06.2021 v 08:04

Guga (72) napsal 15.06.2021 v 20:11

Stíháš i fotit..?

• GW - Sardinie shrnutí

Konečně se mi podařilo vložit zpětně fotky do deníků ze Sardinie 2021. Cílem cesty nebylo projet celý ostrov, ale zjisti, jestli se tam vrátím i s manželkou na více dní. Určitě vrátím. Celkem jsem najel cca 3500 km

Vloženo: 20.06.2021
    Uskutečněno: 20.06.2021
  • GW - Sardinie 3.den

Omlouvám se za nevložené fotky prvního a druhého dne. Pokusím se je vložit dnes, snad to půjde. Třetí den ( sobota ) jsem chtěl dorazit do Cagliari. Trasu jsem opět plánoval okolo pobřeží až do nejjižnějšího místa kam j

Vloženo: 16.06.2021
    Uskutečněno: 16.06.2021
  • Goldwing na Mikuláše

V den kdy chodí děti strašit čerti, já vyrazil na projížďku. Vracel jsem se už za tmy, a tak jsem pořídil pár fotek u stromečků ;-) . Tak trochu hodně světýlek, ale děti a někde i celé rodinky to bavilo :-D

Vloženo: 24.12.2020
    Uskutečněno: 24.12.2020