Mp Korado Maximus 125 (2019)

Vlastník ZdenalSv
Vloženo 16.5.2019
Aktualizováno 5.5.2020

Čínan malý motorem, velký vzhledem

První dojmy - Zvuk jako silnější skutr, je to maxiskutr takže si musím zvyknout na jiné ovládání. Skútr padne do ruky suprově, mám postavu 183 cm a při posazení mám vše nadosah

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co mají jen řidičák B a chtějí větší skutr za 50 tis ne za 130 tis. Kč

Doplňky na motorce - Originální držák kufru, kufr, držák telefonu, USB zásuvka,

Průměrná spotřeba - 2.73772 l/100km

Byl to přechod ze staršího modelu Capirelli maximus 125, zatím najeto 6 km. Po tomto skůtru jsem pokukoval déle a nakonec i vyhrál. Důvodem byl větší vzhled, kapánek silnější motor než u předchůdce a jiný posez pohodlnější i pro delší cestování. Líbily se mi i budíky které jsou dobře čitelné jak na slunci tak ve tmě. Parádní osvětlení mohu hodnotit jen kladně. První dojmy: pomalejší rozjezd, dobré brzdy, perfektní posezení, velký úložný prostor i když hůř přístupný. Aktualizace po 600 km: Ovládání skútru je suprovní ještě si netroufám tolik klopit zatáčky ale to příjde, je to maxiskůtr váhou a velikostí výkonem je to lepší průměr. takže je potřeba si na to zvyknout. výlet cca 250 km v kuse pro něj není problém v jakémkoliv směru. Brzdy parádní a jen se s žívám s reakci na plynulost plynu občas mám pocit že mi skutr chcípnul když uberu ( možná je to ale zažité chování z předešlého skůtru když mi vypadla fajfka svíčky ) Při stání na křižovatce mi přijde že skútr chcípnul ale on si jen brumlá v pohodě a potichoučku.

Aktualizace po 7 000 Km Skútr jede pořád dobře a až na výkon jsem maximálně spokojený. Výkon je ale spíše otázkou že s jídlem roste chuť, do kopce to s mými 106 Kg nejede zrovna nejsvižněji. Záleží jak velký kopec to je, co se týče rozjezdů tak jsou trošku vlažnější to by se ale mohlo vyřešit výměnou za lepší variátor. ve scootlandu mi doporučili tenhle: https://www.scootla...ultivar-gy6-125-150/
Žádné další vylepšení mi nedoporučili s ohledem na to aby se to nekazilo někde jinde. Ono je to asi každému proti srsti ale je to prostě tak, že pokud chci silnější stroj je lepší si prostě koupit silnější stroj a ne bastlit něco co nedává smysl ani cenově ani výkonově.
Uvědomil jsem si ale že mi to zatím na dojíždění do práce stačí, jezdím denně 20 km do práce a na výlety nemám moc čas. Myslím výlety nad 500 km. Běžně se mi stává že se mi cesta z práce protáhne na výlet 150 km nebo se jen projedu 100 km po okolí jen tak, pročistím si hlavu a zlepším si náladu. Možná se to majitelům silnějších strojů bude zdát neuvěřitelné ale i s tak slabým strojem se dá zažít bezva zábava. Sice to nejede víc jak 105 km/h ale i to je na rozbití huby dost takže tohle problém není.

Dzounas1
Dzounas1 napsal 01.02.24 v 18:11 4b.

Zdravím vás pánové. Přemýšlím o koupi stejného skútříka. Jen je tam problém, že svítí kontrolka motoru. Majitel mi tvrdí, že je to nevyměněným olejem v motoru. To by ale svítila ,,olejnička,, pokud tam ovšem ta kontrolka je. Díky za případnou zpětnou vazbu. (omlouvám se za to hodnocení, nevěděl jsem, co to je)

elvis78
elvis78 napsal 29.08.23 v 13:44 7b.

za mě, proč ne na výlety, proč ne víc jak 500km, proč ne na stopětadvacítce. Jenže, já měl vodníka aprílii scarabeo 11kw a žralo to snad 3 litry a v režimu sport ještě víc. Ale taky to po výměně válečků, pouhých válečků, jezdilo 120km/h. Nebyl to žádnej tuning. Jen nový válečky.

ZdenalSv
ZdenalSv napsal 19.06.21 v 09:44

Mám najeto 11tis. KM a zatím spokojenost, není to jako rychlík ale s tím jsem při koupi počítal. Držák jsem vzal při koupi takže nevím kde jej sehnat. Od koupě jsem přidal pár doplňků a vyměnil variátor s kontrastní pružinou. Lépe se to rozjíždí a to i v kopcích je to kapku znát

Cula2
Cula2 napsal 15.05.21 v 08:55 9b.

V té červené je taky super

Mimikal
Mimikal napsal 17.02.21 v 12:03 10b.

Zdravím,
mohl bych se zeptat, kde se podařilo koupit držák/nosič boxu? Kupoval jsem skůtr minulý rok v dubnu přímo u dovozce MP Korádo v Uh. Hradišti, bohužel do dnešního dne nejsou schopni tento držák dodat, stále nepřišel kontejner z Číny

díky