Harley Davidson FXSTC Softail Custom (1998)

Vlastník Rybkyn
Vloženo 14.5.2019
Aktualizováno 23.2.2023

Vloženo: 24.04.2022, Uskutečněno: 24.04.2022, Stav tachometru: 65000 km, Zhlédnuto: 27x

Tak i u Bibinka jsem přes zimu musel řešit nějaké "beta verze" dílů, které v původních verzích nevypadaly, nebo nefungovaly tak jak měly.
Byl to držák hlavního světlometu, který zároveň slouží k pevnému uchycení rolky a sissy bar.
Světlo je původně přišroubovavé přímo na spodní části brýlí a s tímto mým dílem se dostane výš k řídítkům, což se mi jeví jako elegantnější a více vintage. Navíc se v chromu světlometu odráží blikání blinkrů, takže ani nepotřebuju sledovat kontrolky na tachometru.
Důvodem výroby nového sissy baru byly dvě praktické okolnosti. Zaprvé mi koncem léta na původní opěrce praskla trubička s tou pikou, kterou vedla kabeláž ke stop lampě, ale hlavním důvodem bylo umístění této opěrky tak blízko k sedlu, že když při jízdě po nerovné vozovce zadní kolo pružilo a já měl na zádech batoh, bouchala mi do něj. Nehledě na to, že se na blatník nedalo dát žádné zavazadlo, které by se dalo k té opěrce připevnit, neb zavazela ta trubka s pikou a i stoplampa a taky proto že byla jen z desítky kulatiny a to zní moc pevnou oporu nedělalo (..proto ten batoh na zádech).
Teď je vše svislé z průměru čtrnáct a vodorovný "nosič" ze dvanáctky. Jestli to bude fungovat, ukáže až provoz.
...držte mi palce ..další se mi už vyrábět bechce, neb hlavně broušení a leštění před chromem byla fakt drbačka!

• H-D Custom - verze "Gentle"

Pro potřeby hladkého průchodu stk jsem za použití originálních dílů zplodil tuto verzi "gentle", která může být během 1 - 2 hodin přebudovaná na původně stavěnou verzi "hard" :-DD . Aby mohli být používány oboje díly,

Vloženo: 06.09.2023
    Uskutečněno: 06.09.2023
  • H-D Custom-Nové svody, zánovní tlumiče

Na začátku přestavby tohoto bombarďáka jsem měl záměr, postavit ho tak, aby se co nejvíc blížil vzhledu staré školy, ale s nutnostmi pro dnešek nejnutnějšími a to jsou homologace a E-čka všude tam, kde je to nezbytné a n

Vloženo: 11.03.2021
    Uskutečněno: 10.03.2021
  • H-D Custom-oprava převodovky

Kdesi v jednom z minulých deníků jsem zmiňoval, že převodovka má nedostatek v tom, že musím nejprve pozvednout řadící páku abych mohl zařadit nižší kvalt. I když jsem příčinu odhalil už na začátku přetavby, milně jsem se

Typ: Oprava
    Vloženo: 26.02.2021