Moto Guzzi Nevada 750 (2009)

Vlastník Tomgregr
Vloženo 13.5.2019
Aktualizováno 13.5.2019

Nenáročná, hodná ovladatelná motorka s krásným zvukem.

Motorka koupena od od kamaráda

Suzuki VS 800 Intruder: za srovnatelné peníze, daleko starší kusy a nakonec šance koupit stroj od známého, co ji kupoval jako novou.

První dojmy - První dojmy byly ohromující. Zvuk, chvění. Akorát velikost k mé postavě-dosáhnu pohodlně na zem. Výkon 35kW je tak akorát po delší motopauze a zjišťuju, že z mýho pohledu stačí.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodná pro lidi, co nestilhy vyrůst, stejně jako já :) myslím, že od cca 175 (nemám vyzkoušeno samožřejme..) si budou slušně tavit kolena o válce...

Dlouho jsem motorku už doma neměl. Svou poslední jsem prodal asi před 20 lety a pořád bylo něco důležitějsšího-rodina, bydlení. Když mě kamarád řekl, že ji chce prodávat, měl jsem hned jasno, že to bude ona! Kupoval ji novou a najel na ní asi 10 000km. Takže oproti většině nabídek jistota nájezdu a stavu dle popisu. Akorát, že ji parkoval venku celoročně, i když v zimě pod plachtou. To znamená chromy nějak zmizly pod vrstvou čehosi hnusnýho a bylo potřeba to zase trošku dát do stavu, abych se nemusel stydět :)
No strávil jsem v garáži několik dní, než se to zase začalo lesknout jak má. Naštěstí, ten napečenej sajrajt ty chromy zázračně zakonzervoval a seznámil jsem se se spoustou nových produktů na leštění-doposud jsem znal jen Silichrom :)
Moto byla pravidelně servisovaná a technicky vpořádku. Nechal jsem ji akorát v Dmoto udělat komplet servis i ventily. No a po návratu ze servisu z ní začal kapat olej...nebudu je hanět, ale myslím, že hadicku za 500 při ceně servisu 7500Kč bych asi unesl. Nakonec to dopadlo tak, že druhý servis už jsem si dělal sám a hadičku si taky vyměnil-bůh ví, s jakou novou závadou by se mě zase vrátila :)
Jízdní vlastnosti-asi můžu těžko hodnotit...jede kam ji namířím, zastaví když potřebuju. Jsem spíš kochač než závodník. Jel jsem s ní i po dálnici, ale oběma se nám tam nelíbilo. Jedna taková zajímavost-při odpojené baterii kvůli nabíjení, se přepl počítač ujeté vzdálenosti z km do mil a nikdo zatím nepřišel na to, jak ho donutit opět k evropským mravům. Mnoho pokusů, výsledek žádný. Takže rafičky v km, teplota ´C ale najeto v mílích. No co se dá dělat.
Hodně lidí napříč netem haní převodky Guzzi. Je pravda, že jednička chce grif, ale potom to skáče jak má a vyřadit v klidu na neutrál není žádný problém.
Na cestování nevím, v jednom snad, ale nemám zavazadla a pod sedlo se vesla jen povinná výbava.

Papanhe
Papanhe napsal 20.01.21 v 13:58 10b.

Na kochačky super, taky tak jezdím.

MARTINKA2002
MARTINKA2002 napsal 16.06.19 v 18:22 10b.

Pěkná motorka, přeji spoustu kilometrů bez nehod a štastné návraty.

Čadil
Čadil napsal 16.06.19 v 18:18 10b.

staroch30
staroch30 napsal 04.06.19 v 20:50 10b.

Krááááása! Tak kolama jen dolů .

skopuzzi
skopuzzi napsal 19.05.19 v 21:19 10b.

Nevadě ta matná černá neuvěřitelně sedne, to samé plati pro Cali 1100. Taky jsem na V35 a pak cali 1100 nechal ruce, než se dostali do stavu, který si dle mého názoru zaslouží.