BMW R 100 GS (1991)

Vlastník Crawly
Vloženo 10.5.2019
Aktualizováno 10.5.2019

První dojmy - První dojmy - musím jí mít!

Bylo pro mě velice lákavé ochutnat jednu z legend. Povedl se i slušný stav a před prodejem nechal původní majitel generálkovat převodovku a vyměnit ložiska. Na předek pořídil progresivní pružiny WP a pancéřové hadice k brzdám. Když jsem se loučili, vsadil bych se, že uronil slzu.

Trochu se mu vymstila snaha o péči karburátorů. Svěřil je specializované firmě a po vyčištění ultrazvukem, mu nějaký matlák vrazil do pravého karburátoru sytič z levé strany a ještě z jiného modelu BMW. Efekt následující - motorka na sytič nestartovala a po vypnutí sytiče kuckala. Zřejmě to byl důvod k prodeje. Lámal jsem si s tím hlavu asi týden, a po rozborce karburátorů vše jasné. Správná součástka za 500 kč a vše je v pořádku. Další věc byl startér. Už podle ucha točil tak nějak zvláštně pomalu. Upadlý magnet ze statoru brzy následoval další a startér se zastavil. Věřte nebo ne, ale roztlačit litrový boxer není žádný med. Obal startéru nahrazen verzí se sponkami kotvenými magnety.

K motorce jsem dostal složku s účty za úkony, dílenskou příručku, návody a prodejní letáčky, servisní knihu + originál plastové kufry.

Po pár kilometrech s novým strojem mi lezlo na nervy houpání jako v autobusu Karosa. Originál zadní tlumič vytekl a byl nahrazen tlumičem Wilbers.

Od té doby jen radost a těším se, že tento rok s ní něco procestuji.

Crawly
Crawly napsal 18.05.19 v 08:34

Těší mě, že se vám líbí... Z Německa druhý majitel, kamarád prvního majitele ze stejné ulice tři domečky od sebe. Má najeto jen 80t. To je dvouventil teprve zajetý...

-MP-
-MP- napsal 17.05.19 v 08:39

Stará volítaná vrána , ale jak tu někdo už napsal - motorka s duší .

WIMPY
WIMPY napsal 16.05.19 v 15:00 10b.

Vůbec si nedokážu představit, že na tom někdo mohl vyhrát Dakar. Mě se to nelíbí, ale oceňuju spolehlivost a legendám jest vzdát holt, a těm žijícím teprve. U mě za plný počet.

slon
slon napsal 14.05.19 v 19:12 10b.

Anti
Anti napsal 14.05.19 v 19:01 10b.

"Většina mužů si dříve, nebo později položí otázku - Proč vlastně ještě nemám BMW R100 GS PD?!"
Čoveče,mě napadne většinou něco úplně jiného...
Ale ať slouží