Triumph Tiger 800 XC (2015)

Vlastník Miky86
Vloženo 10.5.2019
Aktualizováno 3.6.2019

Zamiloval jsem se na první pohled

Motorka koupena od 2lizard (Praha)

Triumph Tiger 800 XR: Prostě mi padla do oka a stou výbavou jsem to prostě potřeboval mít. výhoda je 3palivove mapy u modelu xcx

První dojmy - Na tomto stroji jsem nikdy nejel a jen se mi líbil. Když jsem vyzkoušel Triumph tiger 800 xcx tak si říkám to je ono to je jak dělané na mě Kamarád mi řekl že mám srdce z bahna a asi to trefil. Ikdyž mám špalky tak se stim dá slušně jezdit po silnici. Ve předu je místo 16 zubů 15.nejede to sice 230km/h ale už jen 200km/h ? já jezdím do 160km/h tak neřeším. Jsou tam upravené palivové mapy tak výkon nevadne ani při horní části otáček. Jsou zde 3 palivové mapy. 1.vse zapnuto 2.zapnuto ale uskrceno na 80% a 3.mapa Rider je peklo ? vše vypnuto a v terénu si stim člověk krásně prohraje. Mám ji jen pár dní a můj první lehký terén ale užil jsem si to. Není to na žádné skoky atd.. Ale na slušné zablbnuti určitě. V tomto režimu se dá i omezit trochu plyn ale já to neudělal. 70kw je dostacujicich. S Triumphem mám najeto cca 600km ale už teď vím že spolu zazijeme mnoho báječných chvil plných zábavy. ???

Motorku bych doporučil pro - Těm kdo má kus bahna v srdci a nechce být prilepeny jen na silnici a těm koho bolí záda.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, přídavné mlhovky, přední padáky, kryt motoru, zadní plotna, boční držáky kufrů + 2x42l,vyšší plexi, laděný výfuk s mohologací, zvýšení řídítek

Své nadšení jsem už psal.
Je to jak na oko krásná motorka tak i na jízdu. Tempomat jsem na motorce nikdy neměl a nikdy nad tím ani nepřemýšlel. Říkal jsem si že je to úplná blbost ale když pak jedete po dálnici třeba 100km a máte mít stále stejně zápěstí je to dost náročné. Takto zapnete tempomat a krásně odpočívate a kochate se.
Spotřeba když člověk jede vážně na spotřebu tak jsem se dostal na 4,4l chvíli i 4,3l/100km.Jizda to byla ale nudná. Já osobně za to občas zataham a pohybuji se okolo 6l.
No a teď na ty zápory :... To je asi vše

Juraj22
Juraj22 napsal 15.11.20 v 17:27 10b.

Krásnej tigřík, tak ať slouží a hlavně kolama dolů

-PePe-
-PePe- napsal 13.09.20 v 08:58 10b.

Ahoj, trochu teď koukám po Tigerech a odrazuje mě dlouhá jednička kvůli offu. Někde jsem četl o nutnosti spojkovat pod 20 kmh. Jak to funguje s menším primárem? Dík.

moto.boy
moto.boy napsal 23.12.19 v 21:27 10b.

Krásný stroj. Takový by se mi také líbil. ?

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 13.05.19 v 23:04 10b.