BMW R 1200 GS Adventure (2007)

Vlastník Pekelnik_TDM
Vloženo 9.5.2019
Aktualizováno 9.5.2019

Vzduchem chlazený léty prověřený motor boxer, umístěný dle mě v pěkném a funkčním motocyklu.

Yamaha XT1200Z Super Tenere: Neoslovila mě
Ducati Multistrada 1200: Je to Ital

První dojmy - Jízdu si užívám(-e). Cestování mimo město super. I delší trasy se dají přežít bez pomačkaného pozadí. V terénu jsem ji také protáhl. Jen lehčí off, protože obouvám cestovní gumy.

Doplňky na motorce - Výměna zrcátek z novějšího typu - kulatá se mi opravdu nelíbila. Zadní blatník od Maiera. Velký topcase.

Potřeboval jsem něco většího než bývalé TDM na cestování. A jelikož stejně jednou všichni enduráci skončíme u BMW GS, tak jsem tomu šel trochu naproti a rovnou pořídil dvanáctku v největším provedení.
Je to holka pro všechno a v podstatě kamkoli vás doveze. Za mě jen dvě věci nejsou pro ni dobré - město a rozbahněný terén. Město není to skůtr a na bláto je moc těžká. Nevyniká v žádné disciplíně. Je to prostě univerzál a v tom je její největší přednost. Co se týká výbavy tak jsem chtěl jen ABS bez ESA. Na mokru z kopce zjistíte, že ABS je super pomocník. Na cestě využito zatím jen jednou - krizovka moje blbost. Obouvám cestovní gumy Metzeler Tourance. Měl jsem Mitas Terra Force - super guma, bohužel nízký nájezd kilometrů mě přiměl vrátit se k metzelerkám.
U áčka navíc hodnotím velkou nádrž a s tím spojenou možnost vybrat si kde natankovat. Já preferuji značkové pumpy.
Motorku jsem koupil jen s bočnímy kufry a přidával topcase. Rozhodoval jsem se mezi malým a velkým. Velký vyhrál a všem vřele doporučuji. Já pořídil Kappa KVE58A - spokojenost. Dokupoval jsem ještě zadní blatník, abych více chránil zadní tlumič a podsedlovou část. Pokud na motorce nemáte doporučuji dokoupit. Je to sice předraženej kus plastu od Maiera, ale z věcí co se přidávají na motorku asi ta nejpotřebnější.
S werkem jsem naprosto spokojen a nemám důvod měnit za jinou. I když mít 2010-12 s dvouvačkou byl bych spokojenější.

Sete
Sete napsal 06.11.19 v 08:08 10b.

Pěkná brambora

Nicméně souhlasím s Angel1, ne všichni skončíme u GS, mě ta jeho bezpohlavnost moc nebavila...

Kuba6
Kuba6 napsal 13.05.19 v 22:36

Pěkná.. Hodně spokojených km a hezkých zážitků

Anti
Anti napsal 13.05.19 v 20:14 10b.

Po TDM se řadit mezi "enduráky" Já už jsem zkončil,ale BMW to rozhodně není

Angel1
Angel1 napsal 13.05.19 v 19:15 5b.

A jelikož stejně jednou všichni enduráci skončíme u BMW GS... ... To je ale blbost...