renocar_unor

Yamaha XVS 1300A Midnight Star (2010)

Vlastník whitespirit
Vloženo 8.5.2019
Aktualizováno 24.5.2019

Skvělý a bezproblémový motocykl, ze kterého se Vám nebude chtít slézt, jen mít čas a jen jezdit a jezdit.

Motorka koupena od Soukromá osoba

Honda VTX 1300: Stav a nabídka

První dojmy - První seznámení vzbuzuje respekt. Velký cruiser, a otázka jaký asi bude. Recenze dobré, uvidíme. Po nastartování motor běží krásně vstřikování funguje tak jak má, Řadím1 ozvala rána je tam a jedem. Motocykl jsem koupil v na Vysočině v březnu okolní teplota 10 stupňů, čekala mne cesta 250 km. První stoupání zatáčky super krásně se vodí ani není znát váha. Vśe funguje tak jak má brzdy super, první kruháč ( nekruhač) natočit ten malý poloměr s tak dlouhou a těžkou motorkou není jednoduché, nakonec se to podařilo. Vzpomínám na recenze město 1, 2.. Po ujetí 1500 km to dnes nevidím tak jednoznačně. Je to o pochopení stroje, schopností práce s plynem a přizpůsobení se podmínkám. Dnes jezdím vesnice za 3 a mimo obec od 80 km/h za 5. Jezdil jsem dříve na Ducati ST skvělý motocykl ten zvuk suchá spojka bomba, Hondy VT 750 sametový zvuk motoru, Yamaha je skloubení obou. Těším se na letní dlouuuhé vyjížďky.

Motorku bych doporučil pro - Všem co si chtějí pořídit danou kategorii motocyklu objem ničím nenahradíš a pokud Vás má ježdění bavit jezděte na větší kubatůře.

Jezdil jsem dlouho na Hondě VT 750. Skvělý stroj jednoduchý spolehlivý, vše v plastu, což slibuje dlouhou životnost při malé údržbě. Bohužel to má i stinné stránky, malá nadrź odjezdem cca 250 km a nejlépe jízda sólo. Po 7 letech jsem se rozhodl vše změnit. Chtěl jsem jak jinak zase Hondu. Bohužel stroje, které byly v nabídce nesplňovaly a myslím, že ani momentálně nesplňují mé požadavky ( nízký nájezd jasná historie a původ EU, originální doplňky, servisní knížka). Po dlouhém hledání jse se rozhodl pro změnu značky. Našel jsem Yamahu XVS 1300. Čekala na Vysočině. Cesta kní, byla daleká 250 km. Je zajímavé, že na Moravě je více zajímavých motocyklů než v Čechách. Tak vzhůru na Vysočinu. Sobota slunce 20 stupňů. Neděle 10 stupňů a déšť. Volba nebo souhra náhod padla na neděli. 10 stupňů ideální počasí na motorku. Po převzetí moto nastal ten okamžik. Tep 180/min. Start a odjezd. Jede krásně ta síla pořád za plynem a vstříc dobrodružstvím. První kruháč s malým poloměrem,co tam dát za rychlost přece to nepojede za 1. No a 1 byla správná volba.
Celkově se dá říci, že díky lehkým převodům se u Yamahy jezdí trochu jinak než jsem byl zvyklý. Kdo vlastní nového Intrudera to má velice podobně. Po první jízdě jsem byl velice spokojen. Cestovní rychlost optimální je na dálnici kolem 100 - 120 km/h motor si jen přede a není problém zrychlit, pohodlíčko a klídeček. 30 - 50 - 70 - 90 se mi dnes zdá jako optimální
Dnes mám najeto 1500 km. Zase bych někam jel. Motocykl krásně funguje. Krásně se vodí do zatáček, nekroutí se, brzdí jede jen to řazení trochu zaostává, asi nejslabší článek, neneutrál je tak blízko mezi 1 a 2 , musí se na to více myslet.
Doplňků je žalostně málo a pokud srovnán ochotu personálu Honza a Yamaha jsou na tom Hondisté určitě lépe.
Léto s blíží tak s3 těším na další kilometry

cmelda222
cmelda222 napsal 23.06.19 v 21:53 10b.

pěkná strojovna, tak jen kolama dolů a dlouhé trasy

dědoušek
dědoušek napsal 15.05.19 v 12:48 10b.

Velmi dobrá volba, kamaráde. Spolehlivost, pohodlí, ekonomičnost provozu = XVS 1300A Midnight star. Takže ... hodně štěstí a spokojenosti na cestách, kamaráde.

Sabo7
Sabo7 napsal 13.05.19 v 17:54 10b.

dobra volba ať se daří

mira640620
mira640620 napsal 13.05.19 v 14:24 9b.

dobrá volba mám ji 3 roky :-

žižala.
žižala. napsal 10.05.19 v 18:31 10b.

Supr stroj.