Yamaha XT1200Z Super Tenere (2012)

Vlastník solrado1
Vloženo 7.5.2019
Aktualizováno 7.5.2019

Splnený sen, motorka ktorá ťa dovezie za hranice samého seba :)

Honda XL 700V Transalp: Došetril som na Tenere

První dojmy - Na prvý dojem sadla do ruky. Prvá jazda bola spoznávačka ale posed mi vyhovoval a vlastne aj vyhovuje. Mal som obavy z "malátnosti" ale motorka je aj na svoju váhu dobre ovládateľná.

Motorku bych doporučil pro - Keď ju miluješ, nie je čo riešiť :D

Doplňky na motorce - vyhrievané rukoväte, kryty rúk, nastaviteľné cestovné plexi Touratech, kryt predného svetla prídavné svetlá, padacie rámy, karbónové kryty prednej vidly, karbónový podblatník, led smerovky, dvojitá koncovka výfuku NONE , kryty výfukových zvodov, kryt motora, kryty na hadičiek a zadnej brzdy, kryt kardanu, upravené držiaky kufrov, upravená stupačka spolujazdca

Motorku som kupoval minulú sezónu s nájazdom 34800 km. Aktuálne má nejakých 43... km. Absolvoval som na nej trip na Balkánske šotoliny v júli 2018. Cca 3500 km, motorka šlapala ako hodinky. V niektorých úsekoch už išla na hrane ale nebolo to tak zlé ako som čakal po prečítaní recenzií na jej offroadové schopnosti. Pred sezónou 2019 prešla väčším servisom (ventily, repas tlmičov, sviečky, filtre, kvapaliny, kontrola kardanu) Po vyjdení zo servisu citeľná zmena k lepšiemu. Olej bol hádam pôvodný, tlmiče sa pri brzdení ponárali. Inak brzdy a motor v pohode. Mám v pláne úpravu DCI (odblokovanie 1,2 a 5,6 kvaltu) tak som zvedavý čo to spraví.

solrado1
solrado1 napsal 03.09.20 v 21:09

Ahoj, mal som to v pláne. V Polsku to riešia chalani za cca 500€. Ten výkon je obmedzený aj na 6. kvalte, odblokujú aj ten. Teraz však pozerám po T700 a moja je na predaj.

steve2
steve2 napsal 20.09.19 v 11:13 10b.

Ahoj, mám ji také a jsem spokojený. Zajímalo by mě jestli jsi nějak odstarnil ten omezený výkon na první tři rychlosti? A pokud ano, kde a jak? Já se nemůžu nikde dopátrat.