BMW F 800 GS (2015)

Vlastník FogyGS
Vloženo 30.4.2019
Aktualizováno 30.4.2019

Krásna, červená, nutné ju trochu dovybaviť na adventure cestovanie.

První dojmy - Motorka mi padla hneď do ruky. Vidno na nej, že to nie je žiadny šunt. Po presadnutí z mojej starej XT660R je to nebe a dudy. Akurát sa budem musieť zmieriť s tým, že už ma nevyvezie na horské chodníky tak ako moja stará xt-éčka.

Motorky som mal od 16-tich. Každý rok inú. Až predošlá XT660R mi tak prirástla k srdcu, že som ju mal 10 rokov. Vozila ma po ukrajinských hrebeňovkách, Rumunsko, Macedónsko, Bosna, Montenegro, Albánsko. Naučila ma, čo to je dobrodružstvo a divočina. Avšak, zachcelo sa mi vzdialenejších destinácií: Gruzínsko, Arménsko a hlavne Pamír mám teraz v merku. Viem, že budem obmedzený v teréne nárastom hmotnosti motorky, ale cestovať asfaltkami 5500km na Pamír na XT660R sa mi proste nechce. Čakal som, s čím výjdu KTM 790 a nová TENERKA. Po predstavení oboch som bol sklamaný. Nič prevratné nepriniesli, hlavne, čo sa týka hmotnosti. Tak som vsadil na starý overený stroj. BMW f800gs v plnej výbave /ESA,ASC,ABS, komf. sedadlo.../ Som z nej nadšený. Po 10 rokoch na XTéčke som totiž zabudol, čo to je silný motor, dobrý podvozok, pohodlné cestovanie.
Má samozrejme aj určité nedostatky. Hlavne sú to vybrácie v 5-6tis otáčkach. Keďže je to sériovka, tak som na ňu kúpil plech pod motor, padací rám, držiaky na navi, kufre... Znížil som ju na zadnom tlmiči asi o 5cm a kúpil 15 zubové reťazové kolečko. Takže moje heslo je: cesta je prach a šterk a udusaná hlína ...KRYL/LANDA

sekáčmagor
sekáčmagor napsal 14.12.21 v 11:12 5b.

No kde jsi tada byl?

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 02.05.19 v 08:23 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 30.04.19 v 22:58 10b.

Pěkný stroj, barva podařená.

SJ90
SJ90 napsal 30.04.19 v 22:26 10b.

Určitě zajímavá volba po XT a myslím, že tě vyveze kam potřebuješ jako XT, ale záleží na tvých schopnostech manipulovat s těžším strojem v terénu. Jinak ty novinky co zmiňuješ budou určitě zase o řád někde dál a těším se na ně, hlavně na KTM A790R. Očekávám právě větší dojezd, ještě lepší vlastnost v teréu, trošičku vyšší výkon a hlavně, že tam nebudou ty vibrace, ikdž si myslím, že XT mohlo být ještě větší vibrátor. Ale čas a testy přinesou své.
Přeji hodně šťastných km a ať vždy dorazíš do svého cíle

jiřus69
jiřus69 napsal 30.04.19 v 18:06 10b.

Moc pěkné GS Tak ať vozí ještě lépe než XT660R