Suzuki VX 800 (1994)

Vlastník 3rojka
Vloženo 27.4.2019
Aktualizováno 27.4.2019

Výborná bezudržbová bezproblémová motorka, je pravda že jich moc nejezdí a je to takový libivý mazlík.

První dojmy - Mototrku jsem si koupil jako lásku na první pohled celkem mám rád takovou klasiku, a když jsem viděl tuto tak jsem ji prostě chtěl.

Nejsem moc zkušený motorkář v podstatě jsem jezdil na pár mašinách tohle je moje druhá motorka na které jsem najezdil víc než pár desítek kilometrů. Takže si nemyslím že jsem schopný psát nějaké relevantní recenze.

Dneska už za sebou máme minimálně 3 tisíce km. Nicméně moje dojmy stéhle motorky jsou neutrální.
Vzhled, pro mě je moc líbivá vždycky když se na ni podívám je to jako když jsem ji viděl poprvé.
Spolehlivost a udržba, díky kardanu je to uplně pohodovová motorka jenom leješ benzín a jezdíš opravdu paráda, navíc chytá na škyt, mám ji zatím rok a po zimě se nechala chvíli potočit, ale potom co chytla už zase jenom naškyt. To je asi normální, moji první motorku jsem roztáčel asi 14 dní, ale od té doby tankuju jenom vervu a jiné drahší benzíny (dnes už i do auta i sekačky) má to cenu.
Jízda (výkon), bohužel jsme si jízdně uplně nesedli, motorka do 120 i krásně tahá má celkem slušný krouťák, ale potom už to není na závodění, 140 ještě v pohodě, ale max jsem na ni jel 160, kdy jsem ji musel trochu roztáhnout po rovince. Prostě na to nemá převody a není na to dělaná. Takže jsem usoudil že to je motorka spíše pro pohodového jezdce co se rád kochá.
Jízda (řízení), toto je druhá stránka, která není uplně pro mě, mám 70 kilo a tahle mašina přes 200 (s naplňema je to asi 230) už v garáži s ní trochu funím, to když chytnu do ruky svoji očesanou XSku to je uplně jiné. Takže s obratností je to taky trošku horší, ale zato se mi zdá že je o hodně stabilnější a nekroutí se mi pod zadkem jako ona XSka takže i při těch běžných 120-140 se cítím celkem v pohodě a nemyslím si že je to její limit, tedy kdyby měla 6 tku jela by v klidu dále.

Více už asi hodnit se svými zkušenostmi nemůžu. Můj verdikt je takový že je to dobrá líbivá ne často viděná motorka, pro vyzrálého člověka na kochací vyjíždky a já proto, že mám rád víc dynamiky se poohlížím po něčem obratnším.

Čadil
Čadil napsal 27.04.19 v 21:06 10b.

3rojka
3rojka napsal 27.04.19 v 17:31

Je na prodej, je to tak moc jich není. Koupil jsem ji protože se mi hrozně líbila, ale bohužel mi moc nevyhovuje jízdně s mými 70 kilami je na mě dost těžká takže chci pořídit něco lehčího obratnějšího.

marafzs600
marafzs600 napsal 27.04.19 v 13:28 10b.

Skvělá mašina, bohužel už jich není na silnicích moc k vidění.