Honda CRF1000L Africa Twin (2018)

Vlastník xname3
Vloženo 23.4.2019
Aktualizováno 25.11.2019

Zvuk po naštartovaní donúti človeka zabudnúť na všetko ostatné.

Motorka koupena od OMNIA MOTORS, a.s. - Nikdy som nemal najmenší problém... kupovali sme tam aj auto. Veľká ochota, dovoz moto zadarmo domov.

BMW R 1200 GS: Viac sme sa na nej dvaja tlačili. Nevyhovovalo mi predné pruženie. Čakal som trošku vacšie pohodlie, asi prehnané očakávania.
Triumph Tiger Explorer XC: Neskutočne pohodlná na cestovanie. Neuveriteľná ochrana pred vetrom! Podvozok asi vyžehlí aj motokrosovú trať. ALE 1, Len jeden predajca na SK, kde na moto sa malo čakať 6 mesiacov a predajca mal veľa veľmi nespokojných zákazníkov.

První dojmy - Motor... pre mňa majstrovské dielo. Brzdy pekne čitateľné. Obrovský priestor pri jazde so spolujazdcom... žiadne ďatlovanie. Podvozok zatiaľ len asfalt, ale je super ísť konečne na moto ktorá si cestu nájde všade. :)

Motorku bych doporučil pro - Pre ľudí, ktorých nezaujíma štúdium kartografie... s Afrikou si cestu nakreslite tam, kde chcete :)

Doplňky na motorce - Padáky OutbackMotortek - podľa mňa top. Bočné OEM kufre. Nižšie sedlo. Givi plexi.

Průměrná spotřeba - 4.11 l/100km

Stále ma to ťahalo k cendurám, ale nikdy neprišlo to pravé, ktoré by na mňa stále volalo a nedalo pokoj. Až nová Afrika... to bolo jasné už z prvých letákov, že toto je niečo iné ... a na výstave bolo rozhodnuté... avšak odvtedy ubehli ešte 2 roky, ale dočkal som sa... moja manželka ma silno prekvapila a spáchala nezabudnuteľné vianoce :) 24.12. kľúčiky od moto zavesené na vianočnom stromčeku :).
Jediné čo by mohlo byť lepšie je ochrana pred vetrom, OEM plexi spôsobuje nepríjemné turbulencie úplne na vrchu prilby a je to dosť nepríjemné. Z časti tovyriešilo plexi Givi, ale ešte to nie je úplne ono. Vietor mi nevadí, je to moto, ale turbulencie su ozaj nepríjemná vec.
DCT je neuveriteľne návyková vec, dochádzam denne do práce upchatým mestom a s DCT je to neuveriteľne pohodlné. Radí rovnako ako by som radil ja... ako keby čítalo myšlienky.. väčšinou jazdím mód S1.

Po 1000 Km:
Automatické vypínanie smeroviek by som zakázal, je to niekedy až životu nebezpečná vec. Podľa servisu to nie je možné deaktivovať. Takže stále kontrolovať či je smerovka skutočne zapnutá.

Po 7000 Km:
Dokúpený deflektor okolo riadidiel a vyzerá to, že to dosť potlačilo turbulencie okolo prilby. Na vypínanie smeroviek sa dá navyknúť, aj keď ich pred odbočením preventívne zapínam aj keď sú zapnuté :). Pred kúpou som mal menšie pochybnosti o Automate na motorke... všetky sú preč a už si hlavne do mesta neviem predstaviť manuál. Skúšal som ju aj v jemnejšom teréne (cestné pneu) a zatiaľ by som povedal že je to v pohode, aj keď to chce niekedy premýšľať či sa moto nezachová bez spojky inak, ako by som chcel. Ale pocitovo robí ten automat na 95% to čo by som robil aj ja.

POUND
POUND napsal 22.07.19 v 19:15 10b.

Blahopřeji motorka od manželky to je věc... Já si ji musel koupit sám. . Napiš, jak jsi vyřešil ty turbulence. Ať slouží.

xname3
xname3 napsal 25.04.19 v 10:11

Diki moc

mildafleck
mildafleck napsal 25.04.19 v 07:21 10b.

Gratuluji dobrá volba

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 25.04.19 v 01:12 10b.

CB1000R
CB1000R napsal 23.04.19 v 14:30 10b.

Moc moc moc hezká motorka!
Ať dělá jen radost