Yamaha XJ 600 (1997)

Vlastník Kjutl
Vloženo 22.4.2019
Aktualizováno 6.10.2023

První svědectví

Vloženo: 02.06.2020, Uskutečněno: 02.06.2020, Stav tachometru: 43000 km, Zhlédnuto: 29x

Ano, přiznávám, je to můj první zápis ale konečně to stojí za to.

Od koupi po roce a nějakém měsíci k tomu mohu konečně popsat motorku v plné kráse, včetně jejich kladů a záporů.

V první chvíli, kdy jsem kupoval motorku mě zarážela hmotnost a měl jsem obavy o to, jestli ji zvládnu. Tak světe div se, stále mi dává zabrat a jediné, co pomohlo je posilování. Stejně tak jako na enduro nebo cross musí být jezdec fit, tak i na tuto motorku je potřeba trochu více svalů, protože technika zde není všechno.

Od koupi jsem také přidal kufry, které chtě nechtě včetně nosiče zvedly váhu takže z původních inzerovaných 217 kilogramů se hmotnost zvedla cca o 20 kilo. (Nosič zadního kufru je obrovský hrubý hliníkový plát, který něco váží, plus šrouby plus kufr samotný plus nezbytnosti v kufru. Do toho boční kufry něco váží a samotný držák kufrů je z nerezové oceli a ta, jak jinak, něco váží).
I když váha roste, motorka je stále agilní a zrychluje tak, jako bez veškeré zátěže. 45 kilowatt je dostatečné a v pohodě stačí na delší cestování.
Zatím nejdelší trasu co jsem podnikl měla zhruba 800 km ve dvou dnech a poznal jsem pár věcí.

Polokapotáž dělá hodně, ale vyšší plexi neuškodí. Vibrace od čtyř do čtyřapůl dokáže člověka unavit takže je třeba jezdit pomalu, nebo rychleji, Dlouhodobá spotřeba je 4.5 litrů. Mám takové pravidlo, že tankuju při 250KM na tachometru a vždy jsem doléval 10-11 litrů v závislosti na tom, jak moc jsem se bavil nebo nebavil.

Sedlo by mohlo být pohodlnější, ale oproti fazeru je to oáza pohodlí. Moto mě nikde nenechalo a jezdí stále.

Co je ale problém jsou šrouby, které drží výfukové svody u motoru. Díky vibracím se mi uvolnili dvakrát a musel jsem dávat matky a pravidelně kontroluju jejich dotažení. Okrem toho mi občas svítila kontrolka nedostatku oleje za studena, ale to se vyřešilo výměnou olejového filtru a oleje.

Mimo těchto drobností motorka jede kilometry a kilometry bez sebemenšího problému.
Pokud chcete XJ, pořiďte si ho. Nezklame vás. Od zakoupení po tom roce mohu říct, že jsem ujel prakticky 10 tisíc kilometrů. Není to moc, ale ani málo.