Jawa 350 OHC (2016)

Vlastník udinar
Vloženo 22.4.2019
Aktualizováno 5.2.2024

Lehká, ovladatelná, pěkná retro klasika, která přesně vystihuje dávné motto továrny Jawa "levné, spolehlivé motocykly na každodenní použití".

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Olomouc (Olomouc) - Přístup prodejce laxní, prodej trval skoro měsíc.

Triumph Bonneville 800: cena

První dojmy - Když jsem se prvně posadil, byl to dojem jako na staré 350-ce typ 634, ale jen do chvíle, než jsem nastartoval. Motor má úplně jiný projev jako starý dvoutakt. Má větší kroutící moment, víc točí a proto je subjektivně silnější. Ovladatelnost je ale stejná a okamžitě mi padla do ruky.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo má rád klasiku.

Motorku jsem koupil po rozhodování mezi Jawou a Triumph Boneville 800. Rozhodla cena a dostupnost dílů. Motorka se krásně ovládá, je lehoučká (oproti Bonevill-u lehčí o 40 Kg), motor má krásný zátah od spodních otáček a i když má drobné vibrace nevadí to. Brzdy jsou víc než dostatečné a společně s ABS jsou perfektní. Sedlo je široké, pohodlné a klidně se na něm dá i cestovat na velké vzdálenosti. Jízdní pozice je uvolněná a nebolí z ní záda, ani kolena. Jelikož jsem trochu jinak prostorově řešen, tak místo pro spolujezdce nebudu raději komentovat. Úložného prostoru moc není, ale motorka má nosič, na který se dá namontovat kufr, nebo jiné zavazadlo. Spotřeba zatím někde okolo 3,5L/100Km, ale předpokládám, že se ještě upraví, na motorce jsem najel zatím jen 800 Km. Měl jsem obavy ze servisu, ale nakonec jsem byl mile překvapen, našel jsem si servis www.tatravintage.cz a majitel byl více než vstřícný! Tahle motorka se nejlépe cítí na asfaltu, ale nějakou tu polňačku taky zvládne. Ve městě je to štika, mimo město jsou pro ni nejlepší silnice mimo dálnici. Zatím jsem s touhle krasavicí najel nejvíce 200 Km v kuse, ale klidně bych si představil i cestu na mnohem větší vzdálenosti. Vzhledem k tomu, že je motorka nová, nemá cenu hovořit o spolehlivosti, to prověří až čas a ujeté kilometry.

udinar
udinar napsal 16.03.20 v 22:02

callowsick : Továrnu určitě nebudu moc potřebovat, i když jsem s nima dost často ve spojení. Vždycky mi vyšli vstříc

callowsick
callowsick napsal 16.03.20 v 18:20 10b.

v Jawě dobře zvolili základ. Tak ať slouží a ať moc nepotřebuješ továrnu

udinar
udinar napsal 07.09.19 v 11:16

Jirka_S: Na stránkách partdeck.cz jsou dostupné některé díly již teďka a po tom co jsem si povídal s obchodním ředitelem Jawy jsem zjistil, že jakékoliv díly mohu mít do cca týdne. Takže nemyslím si, že by byl s dostupností dílů problém. Ani Triumph nemá všechny díly ihned skladem, takže si myslím že je dobře, že jsem tě pobavil, ale kdo se směje naposledy...

Jirka_S
Jirka_S napsal 25.06.19 v 21:41

Hezký strojek a určitě nejrozumnější řešení od Jawy z poslední doby - pokud neumím udělat fungující motorku je lepší když ji za mě vyrobí někdo jiný. Ať slouží a dělá jen radost .
Jen s tou dostupností dílů ve srovnání s Triumphem jsem se tak dlouho nezasmál.

Olísko
Olísko napsal 23.05.19 v 19:38 10b.