KTM 1190 Adventure (2013)

Vlastník JirkaFX
Vloženo 21.4.2019
Aktualizováno 14.6.2019

asi nejvíce univerzální stroj s neskutečným výkonem a můj splněný sen už od prvního představení.

Motorka koupena od FIRMA:g5moto ADVENTURE (Držovice)

KTM 1190 Adventure R: moc vysoká a nemá elekr. podvozek.Navíc po předchozích zkušenostech s KTM 990 S jsem zjistil že mi je taková motorka k ničemu když všude vyjedu jen já a ostatní (GS a podoné) zustavají po kopcem ;-)

První dojmy - Motorka padne hned do ruky a posed v ní je oproti 990 velice komfortní. Zvukový projev motoru je zcela stejný ale výkon už krapek jinde. Jízdní režimy jsou velice super na režim "RAIN" uděláte z motorky hodné Varadero super na cestování ve dvou.

Motorku bych doporučil pro - motorka je vhodná pro všechny a každý si v ní podle mně najde to své. Uchvátí už po prvním svezení. Nejlepší je asi pro ty co chtějí zklidnit tempo po supersportu ale nechtějí přijít o možnost se parádně vyřádit.

Doplňky na motorce - kryt motoru, padací rám, kufry, držák navi., man. tempomat, vyhřívání heftů, vyšší plexy ,KN filtr a LeoVince

Tento stroj jsem si vybral protože KTM je má srdcovka a navíc je to krásná motorka se spoustou možností využití. Elektronické asistenty co dost lidí kritizuje jsou vcelku fajn a dají se vypnout ale už docela dost krát mně podržely. Dále stroj neskutečně brzdí brzdy nejsou jedovaté při normálním brždění jsou jemně davkovatelné ale jednou jsem potřeboval v krizové situaci hodně rychle zabrzdit a mněl jsem pocit že se motorka zapíchla do silnice. zachránilo mi to hubu a s jinou motorkou co jsem mněl před tím bych byl už na kaši a to jsem mněl i ZX10R. Výkon motorky je neskutečný při sportovnější jízdě se přední kolo zvedá i na pětku . V zatáčkách je jak doma a dost lehce se ovládá. Na cestování je také super, potvrzeno i mou ženou s kterou 1200 km na zátah nebyl žádný problém spotřeba při cestování 5-5,6 l takže 400km na nádrž není problém. Terén jsem zkusil jen jednou na lesní cestě a vedla si velice dobře a jistě jen by to chtělo hrubší vzorek. Co se týče spolehlivosti tak super najezdil jsem zatím cca 14000 km a ani jedna závada. Její nástupce bude jedině KTM 1290S

Brukev
Brukev napsal 03.05.20 v 06:12 10b.

Super stroj a hezká recenze ! . Měl bych prosím jeden dotaz. Ty kufry se nasazují na ty origo držáky co jsou na pevno v motorce + zarážky u stupaček ? ( tuší že jsou origo KTM )
Multistrada to tak měla a nehyzdi to vzhled motorky ...

Děkuji Mirek