Yamaha BT 1100 Bulldog (2007)

Vlastník Hugo13cz
Vloženo 20.4.2019
Aktualizováno 18.8.2020

Prostě bulldog, jméno dokonale vystihuje charakter motorky. Velká masa železa, na první pohled neohrabaná, ale po rozjetí překvapivě lehce ovladatelná.

Motorka koupena od FIRMA:TopMoto.eu (Soběslav)

První dojmy - Příjemný vzpřímený posez, přesně na můj kochací styl jízdy. Pro mě dostatečná síla v celém spektru otáček. Poslední motorka osedlaná před 20 lety, vyzkoušeny jen modely Jawa a ČZ. Zatím najeto 400 km, takže pořád respekt hlavně před váhou. To že je to naháč je ideální omezovač, pěkně fouká a nad 100 už je cítit rychlost, která není moc dlouho příjemná. Bezpečné svižné předjetí není problém a víc nepotřebuju abych si jízdu užil.

Motorku bych doporučil pro - Pohodářům co si chtějí užít pocit z jízdy bez potřeby porušovat rychlostní limity, aby si jízdu užili

Doplňky na motorce - Padáky Rutan gattling, sekvenční blinkry M-Style, sedlo vylepšeno v DDTuning Mohelno, tankvak Trial Evo od SW Motech, brašny Shad (kufry budou potřebovat doladit držáky, moc na výběr u tohoto stroje není)

Proč jste si vybral tento stroj?
Představa byla jasná a nic jiné nesplňovalo přesněji požadavky

Pokud máte už něco najeto, jaké jsou Vaše zkušenosti? Jízda, motor, brzdy, podvozek, ovladatelnost, spolujezdec, úložný prostor, spotřeba, servis a poruchy. Zkuste se rozepsat...
Zatím se tak neznáme, abych posoudil a srovnání moc nemám

18.8.2020
Po roce a asi 5.000 km to mám konečně za sebou... Podařilo se mi si po zastavení nad obrubníkem a šlápnutí do 10 cm ďolíku lehnout a zrušit blinkry - pravý přední (o asfalt) a levý zadní (vlastní nohou). Stalo se před garáží při parkování a pár kamarádů jsem docela pobavil. Nádrž i motor překvapivě bez šrámu, tak jsem si udělal radost a koupil sekvenční blinkry M-style a protektory Rutan gattling.

Kde se motorka cítí nejlépe a kde naopak ne? Terén, silnice, město...
Ideální na kochačku, ale svižnější jízda zatáčkami taky není problém.

Dá se s moto i dobře cestovat?
Zatím vyzkoušeno 250 km za asi 4 hodinky s více krátkými pauzami nad mapou, klidným seznamovacím tempem při přesunů domů od prodejce a jediné bolístky byly od nové helmy, která ještě úplně nesedla.

novadus
novadus napsal 28.03.22 v 16:39 10b.

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 18.08.20 v 21:37

Ty brašny vypadaj dobře, nebouraj toliko linii motorky

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 18.08.20 v 21:32 10b.

15bodů

marafzs600
marafzs600 napsal 23.04.19 v 07:20 10b.

Buldoček je krásnej stroj

Nate72
Nate72 napsal 21.04.19 v 09:09 10b.