Ducati Monster 1100 EVO (2011)

Vlastník Ykebara
Vloženo 17.4.2019
Aktualizováno 7.8.2022

Vloženo: 19.11.2020, Uskutečněno: 04.05.2020, Stav tachometru: 25000 km, Zhlédnuto: 39x, Firma: Moto Pete

Výměněny pneu na Dunlop Sportsmart mkIII – celkem dobrá volba. Tyhle gumy se mnou přežili 2x volné jízdy v Brně (jedny mokré). Celej den na volných jízdách okruhářů a spoustu komínů (převážně Buchláky a Červenohorské sedlo). A to mi tam ještě zbývá 3,5 mm vzorku - taky zásluhou kontroly trakce, která je docela démonizovaná, ale když šetří pneu – tak proč ne. Celkově 6 tis km.
Řikal jsem si, že ta kontrola trakce, přece nemůže ty gumy šetřit tak moc…tak jsem ji vypnul. A Monster se začal s noblesou jemu vlastní zvedat každý světla na zadní. Kdyby každý světla, jednoduše pokaždé když šel plyn nadoraz (pouze na 1,2,3 abychom si rozuměli).
Přes zimu jsem teda nastavil podvozek tak, abych měl na zadním kole nějakej ten static sag a již brzy koncem jara se ukázalo, že přední pružiny jsou prostě měkké. Tam byl static sag dvojnásob než by měl být, takže velký špatný. Stejně tak jsem konečně mohl dofouknout zadní pneu na údaje ze sešitku tzn 2,5 bar místo 2.0 bar. Místo zdlouhavých oprav, jsme usoudili, že opravu vidlic necháme na zimu – měl jsem sice mašinu stále koplou lehce na předek – ale fungovalo to.
Ještě jsem letos přidal nové stupačky (origo klouzali v dešti), a nové páčky (kratší, origo mi rozbila dodávka) a protiskluzy na nádrž.
V zimě (listopad 2020) jsme udělali poctivej servis při 25 tis km: seřízení ventilů, kontrola řemenů, přelepení karteru (kapal z těsnění olej), vidle (novej olej, nová podpora pružin) a samozřejmě komplet vyčištění.

• Sezóna 2021

Jak bylo psáno v minulém příspěvku - listopad 2020 dostal Monster servis. Vyjížděl s kompletním desmo a k tomu přenastavené přední vidle a samozřejmě lithiovou baterku (-2,5kg). Navíc potřeboval novou řetězovku. Snažim s

Typ: Reportáž
    Vloženo: 02.01.2022
    Uskutečněno: 02.01.2022
    Tachometr: 32000km
  • Sezona 2019

Seznamovací sezóna, mašina dostala vše potřebné po koupi od pana Peterky v Deblíně. První pocity jsem sepsal v profilu motorky, a po několika tisících km jsem trochu moudřejší. Spotřeba dle stylu jízdy ale nad 8 litrů js

Typ: Reportáž
    Vloženo: 01.01.2021