renocar_unor

Benelli Leoncino 500 (2019)

Vlastník Jiricek_decin
Vloženo 15.4.2019
Aktualizováno 11.6.2020

Scrambler pro radost a parádní projížďky.Neni o to rychlosti, ale o jízdě!

Motorka koupena od FIRMA:MOTOBOOM (České Budějovice 3) - Druhá motorka od stejného prodejce a opět kvalitní přístup a péče.

První dojmy - Motorka padla do ruky hned a to byl důvod proč jsem se po 5 letech na Suzuki Bandit GSF 600 rozhodl pro změnu. Leoncino je lehká, hravá, lehá si do zatáček úplně sama a přede jako správný lvíče.

Motorku bych doporučil pro - Kdo nehledá rychlost od 200 výš, ale parádní a hravé svezení po městě nebo okreskách, začínající ale i zkušenější motorky a určitě i jemnější pohlaví tuhle motorku hravě zvládne.

Doplňky na motorce - update 2020 - konečně nová koncovka MIVV i s novým svodem - ten zvuk a výkon je ještě lepší než byl a vypadá to taky mnohem líp...

Pro Benelli Leoncino 500 jsem se rozhodl na jednu stranu dost impulzivně, ale na druhou stranu to bylo promyšlené a věřím, že správné rozhodnutí. 5 let jsem brázdil stopu na Suzuki Bandit GSF 600 a poslední 2 roky pošilhával po Moto Guzzi V9 Bobber. Po pravidelné jarní návštěvě servisu MotoBoom a přípravě na novou sezonu jsem obhlížel vystavené motorky na prodejně a šikovný a zkušený prodejce Jirka mi Leoncino půjčil na projížďku. Do Benelli jsem se zamiloval po pár kilometrech, je hravá, lehká, lehce se naklápí do zatáček, motor přede nádherně. Dva dny mi trvalo se rozhodnout a s těžkým srdcem jsem opustil Bandita a šel do Leoncina. Je to sice slabší motorka než byl Bandit, ale to vyvažuje svojí hravostí a dravostí. Rozhodně i cena je velice příznívá!

Zatím najeto za týden asi 150km, takže stále je co objevovat, ale pár postřehů se už najde. Je to jeden asi z nejlevnějších scramblerů na trhu, někdo by namítl, že je to čína - ano to je, ale! Je to Ital vyráběnej v číně - co dneska není. Ano při bližším pohledu by škarohlíd našel pár drobností - tuhle čouhá kus igelitu - tuhle drát by mohl být lépe schovanej, ale v komplexním pohledu je to motorka pěkně udělaná, není to o lítání 200 v městě a 300 z místa, nejlíp jí sedí okresky, zatáčky a pohodová jízda do 120km/h i když to dá i 160, ale ve vyšších rychlostech už to není ta správná jízda, která Leoncinu sluší. Motor jede krásně od spodu a není třeba ho vytáčet do vysokých otáček. Do města mě baví hrozně moc, lehce proklouzává mezi auty a svižně se orientuje v městským provozu.

Na dlouhé cestování to by to šlo taky, ale kdo by cestoval, když může jezdit po nejbližším okolí a kochal se krásnýma cestama mezi vesnicema nebo jezdit po městě od kavárny ke kavárně.

jansevera
jansevera napsal 15.05.20 v 14:49 10b.

Honzus75
Honzus75 napsal 16.06.19 v 22:59 10b.

Mám naprosto stejné poznatky, tak ať slouží 10b

Newtoon
Newtoon napsal 17.04.19 v 06:22 10b.

Moc pěkná mašina

Milan1963
Milan1963 napsal 15.04.19 v 23:25 10b.

Pěkná motorka.